Historyczne medale młodziczek

  • 4.12.2018, 14:58 (aktualizacja 04.12.2018 15:11)
  • Sebastian Pośpiech
Historyczne medale młodziczek P.Krawulski Medalistki w towarzystwie prezesa Lecha Paulińskiego.
Zapaśniczki LKS Ceramik Krotoszyn z Mistrzostw Polki młodziczek (do 14 lat) wróciły z dwoma srebrnymi medalami, Do dolnoślaskiej Bielawy wraz z trenerką Justyną Niśkiewicz jechała 3-sobowa ekipa: Jagoda Jędrulak (kat. 62 kg), Agnieszka Lis (50 kg) oraz Natalia Patalas (36 kg.).

- Nie narzucam żadnego planu dziewczynom, oprócz tego by wychodząc na matę, pokazały pełnię zagrań technicznych ćwiczonych na treningu oraz walczyły na 100 proc. Po cichu marzy mi się powrót z jednym medalem, ale faworytki do niego nie wskażę - dzieliła się wrażeniami dosłownie w przeddzień wyjazdu trenerka krotoszyńskiego klubu.

 

Zawody z udziałem 55 klubów trwały od 9 do 11 listopada. W kat. 36 kg na liście startowej znajdowało się 11 zawodniczek. Pierwszą rywalką Patalas była Weronika Bielawska (AKS Białogard) Walka ta zakończyła się przed czasem, gdy przedstawicielka krotoszyńskiego klubu położyła rywalkę na łopatki. Następne rywalizaowała z Łucją Woźniak (LUKS Stróża). Walka zakończyła się przy stanie po 12:12 w II rundzie.  W bardzo wyrównanym starciu Natalia pokazała wielki charakter. Ten triumf pozwolił jej na zameldowanie się w finale. Tam jej przeciwniczka była Amelia Tomala (GKS Piast Wola). Niestety presja, spowodowana stawką, sprawiła, że zawodniczka popełniła błąd, który wykorzystała rywalka. Skończyła ona pojedynek w I rundzie, kładąc Patalas na plecy. A do tego czasu rywalka prowadziła na punkty 2:0. O wiele trudniejszą drogę do zdobycia medali miała Agnieszka Lis. W swojej kat. 50 kg natrafiła na silna konkurencję z aż 30 zawodniczkami. Stoczyła 4 pojedynki. W pierwszym rywalizowała z Patrycą Misztal (ZTS Sokół Lublin). Walka zakończyła się bardzo szybko, gdyż Lis sprowadziła szybko swoją przeciwniczkę do parteru, a następne położyła ją na łopatki. W tym momencie prowadziła tez wyraźnie na punku 4:0. Później rywalizowała z Klaudią Karwowską (MKS Cement Gryf Chełm). To starcie zakończyło się wygraną na punkty 6:4. Warto przypomnieć, że po pierwszych 2 min. starcia Lis przegrywała 0:2. W kolejnym pojedynku jej przeciwniczką była Emilia Świerczewska (MKS Unia Racibórz). Ten pojedynek zakończył się położeniem rywalki na łopatki, przy prowadzeniu Lis 6:0 na punkty. W finale Lis rywalizowała z Oliwią Dąbrowską (AKS Białogard). Przegrała go wyraźnie na punkty w I rundzie 1:14. – Przeciwniczka to czołowa zawodniczka w Polsce. Pokonała Agnieszkę doświadczeniem - mówi trenerka. W kat. 62 kg Jagoda Jędrulak wśród 12 zawodniczek zajęła wraz z dwoma innymi rywalkami ostatecznie 10. lokatę.

- Wróciłam bardzo zadowolona z zawodów. Widziałam postępy swoich wychowanek i efekty ciężkiej pracy. Zawody mistrzowskie w tej kat. wiekowej rozgrywane są od 7 lat, a my teraz osiągnęliśmy sukces. Dlatego chcę pochwalić całą trójkę moich zawodniczek – wyjaśnia Niśkiewicz.

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe