Nowe auto krotoszyńskch strażaków

  • 4.12.2018, 10:59 (aktualizacja 11.12.2018 14:13)
  • Sebastian Pośpiech
Nowe auto krotoszyńskch strażaków
Nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz  samorządów gmin naszego powiatu udało się wyposażyć jednostkę w nowoczesny pojazd, który wpłynie na poprawę jakości i skuteczności działań podejmowanych dla ratowania mienia, zdrowia i życia. Całkowita wartość pojazdu to 1 mln 99 tys. 620 zł.
Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 9,5/60 to nowoczesny wóz bojowy, wyposażony w silnik o mocy 420 koni mechanicznych oraz uterenowione podwozie z napędem 6x6 (na 6 osi).

- Zastosowana konfiguracja  umożliwia podejmowanie działań również na terenach trudno dostępnych, grząskich  drogach leśnych oraz w miejscach zurbanizowanych. Zabudowa pojazdu zawiera najnowocześniejsze konfiguracje w tej klasie samochodów, połączone z nowoczesnym sprzętem pożarniczym  – mówi kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy krotoszyńskiej straży. - Dużym atutem samochodu jest zbiornik wodny  o pojemności 9.520 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 960 l. Całość uzupełnia autopompa o wydajności 6000 l/min.
Nim nowy wóz można będzie sprawdzić w akcjach, musi zakończyć się trwające właśnie szkolenie strażaków z obsługi nowego sprzętu.

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe