Magazyn przy grzybku w Skałowie

  • 20.11.2018, 15:42 (aktualizacja 12.01.2019 17:25)
  • Sebastian Pośpiech
Magazyn przy grzybku w Skałowie L.Trawińska Inwestycja zakończy się jeszcze w 2018 r.
Tuż przy tzw. grzybku w Skałowie trwa budowa magazynu, w którym znajdą się w również toalety.

W powstającym budynku mieszkańcy wsi  będą przechowywali ławki i inne przedmioty, na które obecnie brakuje miejsca. Ważne jest też, że zyskają dostęp do bieżącej wody i toalety. Koszt inwestycji to 115 tys. zł, a wykonuje ją firma Jarosława Marciniaka z Orli. Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.
Przypomnijmy: grzybek powstał w Skałowie w 2010 r. Wcześniej wioska nie miała na świetlicy ani innego miejsca spotkań. Powstały obiekt sportowo-rekreacyjny składa się z grzybka, placu zabaw, boiska do piłki nożnej i altanki. Centralne miejsce zajmuje grzybek o konstrukcji drewnianej - z miejscami siedzącymi dla 70 osób i grillem. Tuż obok jest parking na 30 samochodów. Nieopodal znajduje się staw.
Obiekt postawił i przyległy teren zagospodarował Zakład Usługowy Marzyński z Wilkowyi (pow. jarociński). Koszt inwestycji wyniósł ok. 612 tys. zł. Gmina Koźmin, w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, uzyskała refundację kosztów w wysokości ok. 70 proc.
Obiekt sportowo-rekreacyjny w Skałowie tętni życiem - często organizowane są tam imprezy, stanowi też często punkt docelowy rajdów rowerowych organizowanych przez szkoły z terenu całej gminy.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe