Koalicja Europejska zwarta i gotowa. Czy zwycięży?

 • 16.05.2019, 14:25 (aktualizacja 17.05.2019, 21:29)
 • (pik)
Koalicja Europejska zwarta i gotowa. Czy zwycięży? S. Kalak
Koalicja Europejska wystawia w naszym okręgu nr 7 silną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Otwiera ją była premier Ewa Kopacz. Europoseł Andrzej Grzyb zajmuje 3. miejsce.

Lista jest efektem porozumienia liderów Platformy Europejskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sojuszu Lewicy Demokratycznej, .Nowczesnej i Zielonych. By pokonać głównego konkurenta, czyli Prawo i Sprawiedliwość, zwarli szyki. Nie ma jednak na liście KE wielu znanych polityków, np. europosła Adama Szejnfelda (PO) z Piły. Zrezygnował, gdyż zarząd krajowy jego partii zaproponował mu kandydowanie z ostatniego miejsca. Na tej pozycji zastąpił go poseł Jakub Rutnicki (także PO).

Najbardziej rozpoznawalny dla mieszkańców naszego powiatu jest bez wątpienia Andrzej Grzyb (PSL) - od 2009 r. europoseł, wcześniej m.in. starosta ostrzeszowski i poseł. Na swojej stronie Grzyb umieścił niedawno obszerne podsumowane swojej pracy w ostatniej kadencji, informując np. o udziale w kształtowaniu prawa Unii Europejskiej na rzecz jakości powietrza. Grzyb jest także współautorem analizy dotyczącej konieczności transformacji energetycznej w Polsce, zakładającej oparcie się w przyszłości na odnawialnych źródłach energii.

Koalicja Europejska, idąca do wyborów pod hasłem Przyszłość Polski  - wspólny wybór, liczy w naszym regionie na zdobycie dwóch mandatów.

 

Kandydaci KE, okręg nr 7

 

 1. Ewa Kopacz
 2. Leszka Miller
 3. Andrzej Grzyb
 4. Miłosława Stępień
 5. Michał Wawrykiewicz
 6. Barbara Mroczkowska
 7. Marcin Bosacki
 8. Krystiana Drozd
 9. Karolina Fabiś-Szulc
 10. Jakub Rutnicki
(pik)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ttt
Ttt 20.05.2019, 12:20
Platfusowskie troliki ktore lubia byc oszukiwane na aferach watowskich aferach podsluchowych wydluzaniu wieku emerytalnego dzialaniu w ue na rzecz innych panstw co potwierdzil pan europosel michal b promowanie lgbt i innych wynaturzen i dlugo by wymieniac ruszyly do boju! Pokazac w necie ze KO ma ogromne poparcie! Bylej sb ub i innych komuchow i lewakow!
Qwert
Qwert 18.05.2019, 16:58
Po dzisiejszym marszu ke gdzie domagano się prawa do małżeństw i adopcji przez osoby lgbt to już jest koniec psl.
Pacha
Pacha 17.05.2019, 16:55
Nie czuje sie dobrze w dzisiejszej Polsce. Nie odpowiada mi to jaka mamy pozycje i jak wygladaja nasze stosunki. Nie o taka polske walczylismy i nie tego sie spodziewalismy. Dlatego chce dobrze oddac swoj glos i moge zapewnic ze na pewno nie bedzie to PIS
X-Men
X-Men 17.05.2019, 09:43
Mało jest ludzi kompetentnych by Polskę promować wspierać a nas bronić przed wszystkimi złymi rzeczami.Poza tym PSL jest jak chorągiewka na wietrze ....nie warto komentować dalej
krotoszynianin
krotoszynianin 17.05.2019, 09:37
Ej Hubert ty chyba łeb zamieniłeś z koniem głosować na Kopacz i pracować do 80 lat, nie pamietasz jak PO kombinowało przeciwko społeczeństwu Amber Goll , afery watowskie , podnoszenie wieku emerytalnego, a może sprowadzimy uchodzców.
Feministka
Feministka 16.05.2019, 19:50
Dalsze wspieranie marksizmu kulturowego, cenzura internetu, inwigilacja obywateli, podnoszenie podatków, stagnacja gospodarki, wprowadzanie kultury rozbojów, gwałtu, przestępczości poprzez dalsze przyzwolenie na masowe sprowadzanie nielegalnych imigrantów to bardzo ważne priorytety współczesnej Europy. Sądzę, że tylko KE jest w stanie sprostać tym wymaganiom dlatego z chęcią oddam na nich głos. Ewentaualnie na PiS by dalej nie chodzić do pracy bo dają na mojego bombelka.
Programista
Programista 16.05.2019, 19:31
Dobrze, że startuje Konfederacja bo nie byłoby na kogo głosować. Mam dość postkomunistycznego betonu, który rządzi nami od prawie trzydziestu lat.
Nikodem
Nikodem 16.05.2019, 19:27
Poznanie potrzeb ludzi oraz zwrócenie uwagi na priorytetowe sprawy to główne zajęcie jakie powinien mieć polityk startujący w wyborach i zauważyłem to jedynie u Ewy Kopacz. Jestem pełen podziwu dla pracy jaką wkłada każdego dnia w swoja kampanie wyborczą, mam nadzieje, że kiedy wygra ten zapał nie spadnie a nadal będzie na tak wysokich obrotach.
Eryk
Eryk 16.05.2019, 19:22
W Brukseli jest teraz potrzebna osoba, która będzie potrafiła zjednać sobie ludzi oraz poszerzyć kontakty. Zdobyć przychylność naszych sąsiadów. Polsce wyszłoby to na dobre. Ewa Kopacz jest idealnym kandydatem na stanowisko europosła dlatego myślę, że każdy kto się jeszcze zastanawia nad oddaniem na nią głosu, powinien być spokojny bo to bardzo dobry wybór.
Eric the Red
Eric the Red 17.05.2019, 12:56
Czy wspomniana Ewa posługuje się biegle jakimkolwiek językiem obcym? Skoro jest taka idealna i będzie - jak twierdzisz - zdobywała przychylność sąsiadów i poszerzała kontakty, to chyba powinna być w stanie się z owymi sąsiadami porozumieć, prawda?
rozczarowany
rozczarowany 16.05.2019, 18:39
tfu!!! nie jesteście nic lepsi niż pis! Mam nadzieje że Konfederacja stanie wam w gardle w poprzek
Hubert
Hubert 16.05.2019, 17:05
Pis do swoich obywateli staje okoniem a teraz maja ich reprezentowac? Tacy przedstawiciele w Europarlamencie? To jest jakis zart… To nie zabawa ale mam wrazenie ze my sami tez mamy to gdzies bo tak malo osob glosuje,,, Ludzie budzimy sie! Pomagamy Kopacz!
czytelnik
czytelnik 16.05.2019, 16:57
Powodzenia!!!!!!
Szymon
Szymon 16.05.2019, 16:43
Smutne jest to, że PiS nadal finansuje zachcianki Rydzyka. I wszystko idzie z naszych pieniędzy…. Pani Kopacz przynajmniej mądrze przydziela pieniądze. Gorąco liczę na powstanie tego centrum onkologicznego, coraz więcej się słyszy o nowotworach szczególnie u młodych ludzi. Taki ośrodek to wielka szansa na wyzdrowienie i użycie nowoczesnych metod w leczeniu. Trzymam kciuki za powodzenie!
Qwert
Qwert 16.05.2019, 15:44
Z czego się cieszą te arbuzy. Przecież grzyb już nie będzie wyrosłem.

Pozostałe