Powiew Wiosny? Nowa partia, nowy program. Liczą na sukces

  • 16.05.2019, 14:14 (aktualizacja 17.05.2019 21:29)
  • (pik)
Powiew Wiosny? Nowa partia, nowy program. Liczą na sukces Archiwum
Liderzy partii Wiosna zapowiadają walkę o nowoczesną twarz polityki, ukierunkowaną na potrzeby społeczeństwa. A jak wygląda jej lista kandydatów do europarlamentu?

Partia, założona przez Roberta Biedronia, b. posła i prezydenta Słupska, idzie do wyborów pod hasłem Europa dla Ciebie. Głosi m.in. potrzebę szerokiego dostępu do antykoncepcji i prawa do aborcji do 12 tygodnia ciąży. Kandydaci Wiosny zapowiadają walkę o stworzenie jednolitego paszportu europejskiego, który miałby obowiązywać od 2025 r. Wiosna opowiada się za świeckością państwa oraz za podniesieniem pensji minimalnej do 2 tys. 700 brutto w 2020 r.

Miejsca na listach kandydatów Wiosny do europarlamentu zajmują działacze społeczni, ludzie kultury, przedsiębiorcy. Na wielkopolskiej umieszczono m.in.  Dariusza Standerskiego, ekonomistę z Rożnowa k. Obornik, ale i Katarzynę Ueberhan, filozofkę i jedną z organizatorek tzw. czarnych protestów kobiet. Jest też Ewa Wójciak, b. dyrektorka poznańskiego Teatru Ósmego Dnia, znana także z  obraźliwych słów pod adresem papieża Franciszka po jego wyborze w 2013 r.

Liderką listy wielkopolskiej jest dr Sylwia Spurek, prawniczka i feministka, która do lutego 2019 r. sprawowała funkcję zastępczyni rzecznika praw obywatelskich. I to głównie ona objeżdża nasz region, uczestnicząc w debatach i prezentując założenia programu Wiosny. Dr Spurek uczestniczyła m.i. w debacie liderów list zarejestrowanych w okręgu nr 7 w Ostrowie Wlkp., która miała miejsce 13 maja.

 

Kandydaci Wiosny, okręg nr 7

1. Sylwia Spurek

2. Dariusz Standerski

3. Katarzyna Ueberhan

4. Mikołaj Pancewicz

5. Ewa Wójciak-Pleyn

6. Marcin Staniewski

7. Kalina Michocka

8. Zbigniew Zalesiński

9. Magdalena Decker

10. Ewa Jeżak

 

(pik)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 2 dni temu, 16:35
Pedofilia i według Encyklopedii to tak się przedstawia i niektóre wyrażenia.
Czyny takie nie są dokonywane wyłącznie przez pedofilów, lecz także przez osoby mające trudności w znalezieniu partnera s...…..go wśród dorosłych.
@
Może to oznaczać, że skłonność do pedofilii jest niezależna. Temat żenujący i obecnie Polski Kościół nieco upadł ale kto się czubi to i się lubi. Jeszcze przyjdzie czas, że Kościół będzie górą.
Qwert
Qwert 2 dni temu, 15:23
Przecież ona jest za cenzurą jeśli się nie zgadzasz z jej poglądami i jej guru, który nic nie zrobił w sprawie pedofila z domu kultury w Słupsku gdybym tam prezydentem.
Laravel
Laravel Wczoraj, 18:18
Lewicowcy to tacy marksonazi. Są za wolnością słowa, ale tylko jak to co mówisz zgadza się z ich poglądami. Dla nich badania naukowe czy statystyki są mową nienawiści/rasistowskie jeśli nie pokrywają ich ideologii. Honk honk.

Pozostałe