Czy ambasador Meksyku odwiedzi Krotoszyn? Senator PiS chce współpracy

  • 16.05.2019, 14:02 (aktualizacja 18.05.2019 21:38)
  • (pik)
Czy ambasador Meksyku odwiedzi Krotoszyn? Senator PiS chce współpracy P. Krawulski
Senator Łukasz Mikołajczyk kreśli nową, opartą o współpracę, wizję swoich relacji z burmistrzem Krotoszyna, Franciszkiem Marszałkiem.

Jak poinformował 6 maja konferencji prasowej w krotoszyńskim biurze poselsko-senatorskim Prawa i Sprawiedliwości, zamierza zachęcić ambasadora Meksyku, by znalazł czas na odwiedzenie pow. krotoszyńskiego.

- Jestem po bardzo merytorycznej i sympatycznej rozmowie z burmistrzem - zdradził senator Łukasz Mikołajczyk.

Przypomniał, że jako przewodniczący senackiej grupy polsko-meksykańskiej, planuje wizytę ambasadora w swoim okręgu wyborczym. Na pewno dojdzie ona do skutku w pow. ostrowskim, jednak parlamentarzysta dołoży wszelkich starań, by dyplomata przybył również do Krotoszyna.

Chodzi o nawiązanie kontaktów gospodarczych. Meksyk staje się bowiem coraz silniejszym partnerem Polski zarówno w sferze gospodarczej, jak i w turystyce.

Na konferencji senator wspomniał też o planowanej budowie parkingu na terenie ogródków działkowych obok kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie. Spotkał się w tej sprawie z proboszczem, ks. kan. Stanisławem Mieszałą. - Będę rozmawiał z burmistrzem, aby dla dobra mieszkańców zrobił wszystko, co można, w celu utworzenia parkingu - zapewnił.

- Z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, wynika, że są osoby, które byłyby w stanie oddać działki na parking, ale oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Decyzja należy do  miasta - dodał senator. -  Wiem, że większość radnych miejskich skłania się ku temu pomysłów - oznajmił.

Mikołajczyk zdaje sobie sprawę, że w tym roku nie ma szans na parking: - Chodzi jednak o to, by w następnym inwestycja mogła zostać wykonana i służyła ogółowi.

(pik)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

HABU
HABU 2 dni temu, 00:53
Meksyk to bardzo ciekawa propozycja, ale jak opcja Pana Senatora dłużej porządzi, to będziemy bliżej Wenezueli, nawet bez przyjazdu tamtejszego dyplomaty.
Montezuma
Montezuma Wczoraj, 13:51
Za to lokalne ZSL znajdzie sobie nowe miasto partnerskie. Może tym razem będą wycieczki do samego Acapulco?
HABU
HABU Wczoraj, 23:04
Skoro nic nie kumasz, to zauważ może chociaż, że każdy ambasador Meksyku w Polsce to prawdziwy szczęściarz, który może zobaczyć prawdziwy Meksyk.

Pozostałe