W tym roku matury były bombowe

  • 15.05.2019, 15:12 (aktualizacja 15.05.2019 18:08)
  • Paweł Krawulski
W tym roku matury były bombowe Paweł Krawulski
Pisemna część tegorocznych matur upłynęła w cieniu tajemniczych e-maili, informujących o podłożeniu ładunków wybuchowych. Na szczęście w naszym powiecie egzaminy odbyły się zgodnie z planem.

6 maja e-maile trafiły do ponad 120 szkół w całej Polsce, w tym 2 w pow. krotoszyńskim. Chodzi o I LO im. Hugona Kołłątaja i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. O godz. 9.00 uczniowie zasiedli jednak do egzaminu z języka polskiego. Okazało się że to nie koniec. - Ogółem w czasie trwania pisemnych egzaminów dojrzałości odebraliśmy aż 10 sygnałów podobnej treści. W niektórych szkołach maile powtarzały się po kilka razy  - informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, asp. Piotr Szczepaniak.

 

Dyrektor ZSP nr 2 Roman Olejnik mówi, że po nocnym maila z tą treścią wczesnym rankiem poinformował policję. - Policjanci bardzo energicznie przystąpili do działania, gdyż chodziło o przeprowadzenie egzaminu maturalnego w terminie - dodaje. W trakcie przeszukania pomieszczeń placówki policjanci nie znaleźli niczego podejrzanego. - Teraz wszystko zależy od komendy wojewódzkiej w Poznaniu, bo tam zapadną decyzję w sprawie szukania sprawców - informuje Szczepaniak.Swoją drogą, komenda powiatowa wzmocniła patrolowanie placówek oświatowych, w których odbywają się egzaminy dojrzałości.

 

Naczelnik wydziału edukacji starostwa, Przemysław Wójcik, podkreśla skrajną nieodpowiedzialność autorów e-maili: - Nie wykluczam działań zorganizowanych, mających na celu storpedowanie egzaminów maturalnych. Takie zachowania powinny być surowo karane.

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe