Znęcał się nad 80-letnią matką. Bił ją laską, bo żądał od niej 10 złotych

  • 13.05.2019, 17:38 (aktualizacja 13.05.2019 18:09)
  • Sebastian Pośpiech
Znęcał się nad 80-letnią matką. Bił ją laską, bo żądał od  niej 10 złotych pb
Syn pobił ponad 80-letnią matkę laską, żeby zdobyć 10 zł. Kobieta doznała obrażeń narządów wewnętrznych i potrzebowała pomocy medycznej. Sprawca siedzi już w areszcie.

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie ustaliła, że mężczyzna od lat znęcał się nad matką. Zazwyczaj pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał kobiecie i popychał ją, a także  ciągnął staruszkę za włosy i groził jej pozbawieniem życia.


Wszystko, aby zdobyć pieniądze. W sumie, według poszkodowanej wyłudził od niej w ten sposób 2 tys. zł. W trakcie ostatniej awantury zażądał 10 zł.

- Żeby je zdobyć uderzał pokrzywdzoną drewnianą laską, w wyniku czego kobieta doznała obrażeń ciała, które skutkowały uszkodzeniami narządów na okres poniżej 7 dni – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad matką i wymuszenia rozbójniczego. Za te czyny grozi mu do 10 lat więzienia. Ze względu na bezpieczeństwo kobiety krotoszynianin został aresztowany na 3 miesiące.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe