Piknik motocyklowy w Starym Kobylinie (FOTO)

  • 11.05.2019, 17:50 (aktualizacja 12.05.2019 14:08)
  • Emanuela Czwojdzińska
Piknik motocyklowy w Starym Kobylinie (FOTO)
W sobotę 11 maja w Starym Kobylinie odbył się pierwszy zjazd motocykli i starych samochodów. Przyjechało ok. 360 motocykli i samochodów.

Piknik rozpoczął się o godz. 14.00 mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie. Tutaj odbyło się poświęcenie pojazdów. Po mszy wszystkie motocykle i samochody w eskorcie OSP odbyły uroczysty przejazd po mieście i gminie wzbudzając ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy tłumnie pojawili się na trasie przejazdu. Miejscem docelowym korowodu był Stary Kobylin. To tutaj przyjechali wszyscy, aby rozpocząć biesiadę.

Przy nowym grzybku, w który wzbogacił się Stary Kobylin ustawiono namioty dla uczestników. Można było poczęstować się ciepłą kawą i herbatą, domowym ciastem upieczonym przez Koło Gospodyń ze Starego Kobylina. Była karkówka i kiełbasa z grilla, zimne napoje.

Całość prowadziły Alicja Grzempowska – dyrektorka Zespołu SP i Przedszkola w Kobylinie i dyrektorka Gminnego Domu Kultury Karolina Szymanowska.

Zebranych powitał burmistrz Tomasz Lesiński. Wyraził zadowolenie z dużego zainteresowania, jakim cieszyła się impreza. Życzył wszystkim dobrej zabawy. Gości powitał także sołtys Starego Kobylina Michał Skupin. Zaznaczył, że wszystkie zebrane podczas pikniku pieniądze, zostaną przeznaczone na organizację Dnia Dziecka w Starym Kobylinie 14 czerwca.

Burmistrz Tomasz Lesiński przyznaje:

- Jestem zdumiony i oczywiście zachwycony ilością uczestników pierwszego pikniku. Przyjechało mnóstwo pojazdów, około 360 kierujących motocyklami i samochodami. Także nie zawiedli mieszkańcy gminy, którzy masowo przybyli podziwiać pojazdy i korzystać z zabawy. Jak przyznaje burmistrz, cała impreza jest jego pomysłem, gdyż motocykle to także jego pasja.

 

Ideą pikniku podzielił się z sołtysem Starego Kobylina: - Ukończyliśmy nowy grzybek we wsi. To miejsce wydało mi się idealne na piknik motocyklowy. Sołtys poparł mój pomysł i tak mamy efekty. Władze gminy mają nadzieję, że piknik będzie imprezą cykliczną w Kobylinie.

 

Emanuela Czwojdzińska

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe