59-latek chciał udusić kobietę. Trafił do aresztu

  • 10.05.2019, 18:28
  • Sebastian Pośpiech
59-latek chciał udusić kobietę. Trafił do aresztu Policjanci zatrzymali mężczyznę kilka godzin później
59-letni mężczyzna zaatakował kobietę na jej podwórzu we wsi k. Krotoszyna. Chwycił ją rękoma za szyję i zaczął dusić. Powstrzymał go sąsiad. Mężczyzna trafił do aresztu. Nie przyznaje się do winy.

Dramatyczne chwile wydarzyły się 6 maja w niewielkiej wsi pod Krotoszynem. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego miał rzucić się na kobietę przebywającą samotnie na podwórzu posesji i próbować ją udusić.

– Krzyczał, że ją udusi i zabije, następnie obiema rękoma złapał za szyję, zaciskając na niej palce oraz wciskając kciuk w krtań – mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Na szczęście krzyki usłyszał sąsiad i ruszył kobiecie z pomocą. 59-latek uciekł, ale jeszcze tej samej nocy został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz dwa kolejne zarzuty dotyczące pokrzywdzonej kobiety i jej koleżanki w okresie przed opisywanym zdarzeniem.

Jak się okazało, mężczyzna jest recydywistą, stąd za zarzucane mu przestępstwa może pójść do więzienia na okres od 12 do 25 lat.
8 maja wobec 59-latka zastosowano trzymiesięczny areszt z powodu obawy matactwa.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe