Kukiz’15 odkrył karty. Były prawicowy polityk na czele listy.

 • 10.05.2019, 10:14 (aktualizacja 12.05.2019 14:17)
 • (pik)
Kukiz’15 odkrył karty. Były prawicowy polityk na czele listy. S.POŚPIECH
Poseł Jerzy Kozłowski z Kalisza tłumaczy, dlaczego liderem listy Kukiz 15 w Wielkopolsce został konserwatywny polityk Marek Jurek.

Parlamentarzysta Kozłowski również kandyduje w okręgu nr 7, do którego należy Wielkopolska. Zajmuje ostatnie, 10. miejsce listy. - Należę do ugrupowania obywatelskiego, którego priorytetowym zadaniem jest słuchanie obywateli i działanie dla ich dobra - podkreśla. – W sprawach ideologicznych nasz wyznacznik to tolerancja dla poglądów każdego z członków. Dlatego liderem w naszym regionie będzie Marek Jurek, były marszałek Sejmu, w przeszłości lider konserwatywnej Prawicy Rzeczypospolitej, obecny europarlamentarzysta. Zaproponowanie mu pozycji lidera listy Kukiz’15 obserwatorzy sceny politycznej uznali za niespodziankę. Poseł mówi jednak: - Marek Jurek jest osobą doświadczoną, uczciwą, nie budzącą zastrzeżeń natury moralnej.

Pierwotnie jedynką na liście Kukiz'15 miał być burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Samorządowiec prowadził już nawet kampanię w mediach społecznościowych, gdzie przedstawiał się jako jedyny lider listy pochodzący z Wielkopolski. Po kilku dniach poinformował jednak, że nie będzie brany pod uwagę. - Potwierdzam, został usunięty z listy - stwierdza poseł. Wpływ na to miały wydarzenia z 2015 r., kiedy to w Jarocinie odbyło się referendum w sprawie odwołania burmistrza. Okazało się nieważne, gdyż do urn udało się jedynie niecałe 20 proc. uprawnionych, a nie wymagane 30 proc. - Dla Kukiz'15 referendum jest jednym z priorytetów. Tymczasem burmistrz Pawlicki stosował wiele zakulisowych działań, wpływając na ludzi, by nie uczestniczyli w referendum z 2015 r. Dlatego nie mógł pozostać na naszej liście - dopowiada poseł Kozłowski.

Stowarzyszenie Kukiz'15 chciałoby we wszystkich 13 okręgach wyborczych w Polsce zdobyć 4 do 5 mandatów. – Jeśli chodzi o Wielkopolskę, pracownie badające opinię publiczną dają nam szanse zdobycia jednego mandatu z pięciu możliwych - kończy Kozłowski.

 

 

Lista kandydatów Kukiz'15 (okręg nr 7- Wielkopolska) w Eurowyborach

 1. Marek Jurek
 2. Błażej Parda
 3. Joanna Kosmalska
 4. Katarzyna Luch
 5. Jacek Fordon
 6. Bartosz Garczyński
 7. Julia Kochańska
 8. Sabina Gatti
 9. Jakub Pera
 10. Jerzy Kozłowski
(pik)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe