Złote medale Izdebskiego i Barana na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy

  • 10.05.2019, 08:41 (aktualizacja 12.05.2019 14:19)
  • Paweł Krawulski
Złote medale Izdebskiego i Barana na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy
Zapaśnicze mistrzostwa Polski seniorów w stylu wolnym były dla krotoszynian udane. Trener Iwan Izdebski nie miał sobie równych w kat. 61 kg. Wychowanek Ceramika Radosław Baran (WKS Grunwald Poznań) wywalczył tytuł mistrza w kat. 97 kg.

Do Bydgoszczy udali się najlepsi polscy zawodnicy, także reprezentanci kraju. Barw Ceramika bronił w kat. wagowej 61 kg drugi trener, Iwan Izdebski. W pierwszej walce z Robertem Dobrodziejem (KS Budowlani Łódź) od początku gromadził punkty, by zakończyć rywalizację efektowną akcją za 4 punkty. Pojedynek zakończył już w pierwszej rundzie triumfem 13:0. W kolejnym pojedynku czekał na niego Adrian Wagner (LKS Mazowsze Teresin). Historia się powtórzyła. Izdebski gromadził kolejne oczka i nie pozwalał rywalowi na przeprowadzenie jakiejkolwiek akcji technicznej. W efekcie przed końcem pierwszej rundy zdobył ponad dziesięciopunktową przewagę nad przeciwnikiem (spotkanie zakończył z  wynikiem 11:0) i zakończył walkę przed czasem, co dało mu przepustkę do wielkiego finału. Tam po drugiej stronie maty czekał Szymon Makuch (LKS Orzeł Namysłów). Zawodnik Ceramika pokazał pełnię umiejętności technicznych. Izdebski zakończył walkę w pierwszej rundzie, prowadząc 8:0 na punkty. W ten sposób spełnił jedno ze sportowych marzeń, zdobywająć mistrzostwo kraju.W tej samej kat. wagowej zaprezentował się także Mateusz Jaś z sulmierzyckiego Olimpijczyka. W gronie 8 zawodników był piąty. Przesądziła o tym przegrana w walce o brązowy medal z Pawłem Muchą (GLKS Orzeł Karolewo) - przed czasem, przy prowadzeniu przeciwnika 7:0, w drugiej rundzie.

Mistrzem kraju został też wracający do wysokiej dyspozycji Radosław Baran. By zdobyć tytuł, musiał stoczyć 3 walki. W kat. 97 kg wystartowało w sumie 6 zawodników. Baranowi tytuł dała zwycięska walka z Aleksandrem Wojtuchnią (KS Pogoń Ruda Śląska). Krotoszynianin zwyciężył przy stanie 12:2 w drugiej rundzie. 

Najlepszym klubem mistrzostw został LKS Mazowsze Teresin. Jego dziewięciu zawodników zgromadziło w sumie 207 pkt. Ceramik w stawce 34 sklasyfikowanych ekip męskich zajął wraz z dwoma innymi klubami 14. miejsce z 40 pkt. Olimpijczyk Sulmierzyce wraz z trzema innymi ekipami sklasyfikowano na 26. miejscu (23 oczka). W klasyfikacji województw bezkonkurencyjne okazało się woj. śląskie (379 oczek).

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe