Jakie plany ma dyrektor domu kultury w Kobylinie?

  • 9.05.2019, 12:52
  • Emanuela Czwojdzińska
Jakie plany ma dyrektor domu kultury w Kobylinie? E.CZWOJDZIŃSKA Ma 32 lata i jest w trakcie magisterium z edukacji artystycznej
Gminnym Domem Kultury w Kobylinie który mieści się w budynku po kinie Świt przy ul. Strzeleckiej, kieruje od 1 maja Karolina Szymanowska.

Budynek był remontowany wewnątrz a przed jego wejściem utwardzano nawierzchnię. Otwarcie zaplanowano na koniec maja br.

Co będzie się działo w Gminnym Domu Kultury? Na to wpływ będzie miała wybrana w konkursie dyr. Karolina Szymanowska. Ma 32 lata, jest mężatką i mamą dwójki dzieci: 9-letniego syna Oliviera i córki Klary, która ma rok. Pochodzi z Kobylina. Jest absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej z językiem angielskim. Licencjat obroniła w kaliskim oddziale Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Ma też stopień licencjata w zakresie architekta wnętrz na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Teraz jest w trakcie magisterium z edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na kaliskim UAM-ie.
 

– Zdecydowałam się wziąć udział w konkursie, gdyż bycie dyrektorem domu kultury łączy się z moimi zainteresowaniami artystycznymi i pedagogicznymi. Myślę, że to się przyda do prowadzenia tej instytucji.

Szymanowska chce, aby to miejsce służyło społeczności lokalnej, aby mogły się tu spotykać osoby o różnych zainteresowaniach, aby prowadziły tu swoje działalności np. chóry czy koła emerytów.
- Chcę zapraszać ciekawych ludzi, którzy często żyją obok nas, a my nie wiemy, że mają swoje pasje. W gminie jest wielu takich. Chciałabym, aby opowiedzieli o sobie, pokazali, czym się interesują. Są to ludowi artyści, o których mało wiemy – podkreśla.
Jej zdaniem pomysły będą się rodzić z czasem. - Dopiero zaczynam. Sami mieszkańcy będą mieli swoje propozycje. Już teraz ogłaszam konkurs na logo Gminnego Domu Kultury. Zwycięzca otrzyma w nagrodę tablet. Zatem, zapraszamy do prezentowania swoich pomysłów na logo.

 

Emanuela Czwojdzińska

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe