Ursusi na mistrzostwach Polski. Złoto Ruska

  • 8.05.2019, 14:45
  • Sebastian Pośpiech
Ursusi na mistrzostwach Polski. Złoto Ruska
Na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym juniorów do lat 16 i lat 20 oraz weteranów, które odbyły się w Będzinie w dniach 27 i 28 kwietnia Stowarzyszenia Atletyki Ciężkiej Ursus w Krotoszynie reprezentowali: Oliwia Szulc, Tobiasz Kubicki i Andrzej Rusek.

Pierwsza w kat do 63 kg startowała Oliwia, która jak na drugi start i krótki staż treningowy uzyskała bardzo dobre wyniki, tj. w przysiadzie ze sztangą 85 kg, wyciskaniu 50 kg i martwym ciągu 115 kg. W sumie w trójboju dało to 250 kg. Był to drugi start tej zawodniczki i jak sama mówi
- Te zawody dały mi pozytywną energię i chęci do podnoszenia sobie poprzeczki  do bicia rekordów osobistych i walki o coraz lepsze miejsca.
Jako drugi w kat do 93 kg startował Tobiasz Kubicki, dla którego był to debiut. Mimo to pokazał się z mocnej strony i zaliczył udane podejścia. Przysiadł ze sztangą ważącą 160 kg, wycisnął na ławce 90 kg i podniósł w martwym ciągu 175 kg. Razem uzyskał 425 kg.
- Debiut uważam za udany ze względu na zaliczenie pierwszych podejść i zebranie doświadczenia. W przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin na zawodach panuje przyjazna atmosfera, co jeszcze bardziej motywuje do zdrowej rywalizacji - mówi Tobiasz.
Ostatnim reprezentantem krotoszyńskiego Ursusa był Andrzej Rusek (kat. 120 kg +), który został złotym medalistą. W przysiadzie osiągnął 261 kg i pobił tym wynikiem rekord Polski.  W wyciskaniu na ławce również ustanowił życiówkę -127,5 kg. Martwy ciąg zakończył rezultatem 242,5 kg (życiówka). W sumie dało mu to w trójboju 631 kg.

- Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, ale oczywiście nie osiągnąłbym tego, gdyby nie wsparcie i prowadzenie trenera Szczepana Zimmermanna i wszystkich kolegów i koleżanek ze SAC Ursus Krotoszyn – komentuje Andrzej Rusek, który dziękuje również firmie STOLRUS za wsparcie  finansowe wyjazdu na mistrzostwa.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe