KOŹMIN. Luźna kostka na ul. Cieszyńskiego

  • 8.05.2019, 10:39 (aktualizacja 08.05.2019 15:41)
  • Paweł Krawulski
KOŹMIN. Luźna kostka na ul. Cieszyńskiego P. Krawulski Radny dr Piotr Osuch zgłosił problem podczas kwietniowej sesji RP
Radny powiatowy dr Piotr Osuch zaapelował podczas ostatniej sesji rady powiatu o wykonanie niezbędnych poprawek na ul. Cieszyńskiego w Koźminie.

- Chodniki, które zostały wykonane w grudniu i te na ścieżce pieszo-rowerowej nie są optymalne. Kostka brukowa jest tam luźna. Brakuje usztywnienia tejże kostki - mówił radny Osuch podczas obrad 26 kwietnia. Jak dodał, brak reakcji skutkować będzie tym, że na tym odcinku powstaną nierówności i zakrzywienia. A rzecz wymaga według niego jedynie posypania piaskiem i usztywnienia kostki brukowej.

Publicznie zwrócił się zatem do dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztofa Jelinowskiego o interwencję. W ten sposób wsparł rajcę koźmińskiego Karola Jankowiaka, który już w marcu br. sygnalizował ten problem.

Po obradach wnioskodawca jeszcze raz przypomniał, iż te poprawki są niezbędne. - Obydwa samorządy wydały ogromne pieniądze, na remont tej drogi. Inwestycja służy należycie mieszkańcom Koźmina. Jednak te problemy ze stanem płytek znajdujących się m.in. koło rodzinnych ogrodów działkowych spędzają sen z oczu wielu koźminian - mówi. Dodaje, że kostki reagują już podczas poruszania się po nich rowerem.

Osuch wierzy, że są to przejściowe problemy. Liczy, iż poinformowany o usterkach przez szefa PZD wykonawca - firma PBH Marzyński z Jarocina - usunie prędko usterkę w ramach umowy gwarancyjnej. - Mam też nadzieję, że ostatni już raz poruszać będę sprawę tej inwestycji. Kolejne bowiem w tym roku są planowane, a my wciąż zajmujemy się ul. Cieszyńskiego - zakończył.

Przypomnijmy, że oddana do użytku 20 grudnia ub. r. droga kosztowała ponad 5 mln 177 tys. zł i została dofinansowana ze środków Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej kwotą 2 mln 335 tys. zł. Resztę pieniędzy wydały powiat krotoszyński i gmina Koźmin Wlkp. Inwestycja wykonywana była w kilku etapach. Poszerzono drogę i położono nowy asfalt. Stare chodniki wymieniono na nowe, z kostki. Na dalszym odcinku założono nowy chodnik. Po drugiej stronie do trafostacji można poruszać się chodnikiem przystosowanym do ruchu rowerowego o szer.2,5 m. Przy ogródkach działkowych wyznaczona nowe miejsca parkingowe. Rozbudowano też skrzyżowanie z drogą nr 15, które wcześniej było bardzo wąskie.

 

Paweł Krawulski

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe