Starosta i radni doceniają nauczycieli

  • 8.05.2019, 10:23 (aktualizacja 08.05.2019 16:09)
  • Pawel Krawulski
Starosta i radni doceniają nauczycieli Paweł Krawulski
Podczas sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego z 26 kwietnia starosta Stanisław Szczotka podziękował dyrektorom szkół za postawę podczas niedawnego strajku. Wsparli go przedstawiciele klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Słowa wdzięczności skierował do nich oraz nauczycieli za przeprowadzenie klasyfikacji uczniów. Dodał, że docenia ten gest, gdyż zdaje sobie sprawę, jak trudny był dla nich czas protestu. - Nauczyciele zrobili wszystko, by uczniowie nie tylko otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, ale mogli też przystąpić do egzaminów dojrzałości i egzaminów zawodowych - stwierdził. Podkreślił, że jego zdaniem strajk był zasadny - zarówno jeśli chodzi o kwestie finansowe, jak i o godność zawodu. Według starosty odpowiednie uposażenie pracujących w placówkach oświatowych pozwoli na uniknięcie zatrudniania osób przypadkowych. Jak zaznaczył, starostwo przekaże szkołom pełną subwencję światową,  ale na razie nie ma możliwości wypłacenia nauczycielom pieniędzy za czas strajku. - W chwili, gdy ukaże się jakiekolwiek uzasadnienie prawne, będę orędownikiem wypłacenia - zapewnił. 

 

Na koniec oznajmił, że bolą go słowa premiera Mateusza Morawieckiego i minister edukacji Anny Zalewskiej, że za trudną sytuację w oświacie odpowiadają samorządy, które część subwencji oświatowej przeznaczają na inne cele. Dlatego podczas najbliższej sesji skarbnik powiatu Andrzej Jerzak przedstawi dokładne wyliczenia dotyczące tej kwestii.

 

Do słów starosty odniósł się radny Grzegorz Król, wnioskodawca oświadczenia klubu PiS, w którym podziękowali nauczycielom za sprawne przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. I dodał: – Chciałbym też podziękować w imieniu własnym, rodziców i uczniów radnemu Jackowi Zawodnemu za przeprowadzenie egzaminów. Odbyły się sprawnie, chociaż - ponieważ sytuacja w kierowanej przez niego placówce była nietypowa - wyzwań było dużo więcej niż w innych szkołach.

Przypomnijmy: radny Zawodny, dyrektor koźmińskiej Szkoły Podstawowej nr 1, najpierw zapewniał, że pomimo protestu nauczycieli przeprowadzi egzaminy końcowe w swojej szkole bez przeszkód. Gdy do strajku dołączyli katecheci, poprosił jednak o pomoc kuratorium oświaty i magistrat, gdyż miał problem z obsadą komisji egzaminacyjnych. Dzięki determinacji wielu osób, z Ireną Serek (odpowiedzialną za oświatę w koźmińskim urzędzie miasta) na czele, wszystko skończyło się dobrze. I to tym ludziom,a nie dyrektorowi Jackowi Zawodnemu należą się podziękowania.

Pawel Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 9.05.2019, 13:11
PSL woli płacić nauczycielom za strajk a dla tych co pracują nie ma pieniedzy
ada
ada 8.05.2019, 21:07
Dziekujemy nauczycielom co byli na egzaminach starosta tez im dziekowal
GośćA
GośćA 8.05.2019, 16:17
Zadne podziękowania ani gratulacje a w szczegolnosci wynagrodzenia nie naleza sie nauczyciela nic nie zrobili dosłownie nic tylko lenili sie przez te tygodnie narazajac dzieciaki i młodzież zycze by ponieśli konsekwencje za ten strajk i nerwy dziaciakow podczas egzaminow

Pozostałe