Marzenia podróżnych - koszmar mieszkańców

  • 8.05.2019, 08:08 (aktualizacja 13.05.2019 22:20)
Marzenia podróżnych - koszmar mieszkańców
Przeczytaj artykuł, weź udział w rekrutacji i wyjedź do Brukseli!

Mieszkańcy Pieczysk, dzielnicy Jaworzna, od dwóch lat mają prawie 4 kilometry do sklepów, szkoły i przystanku autobusowego – odległych od ich domów o kilkaset metrów. Wszystko przez modernizację linii kolejowej E30 Kraków-Katowice.

Korzyści z modernizacji będą odczuwalne nie tylko dla mieszkańców regionu, ale także całej Polski, jednak ci, którzy mieszkają w Pieczyskach, mają wrażenie, że wszyscy już zapomnieli o ich kłopotach. Dlatego dziś na stronie 11. „Rzeczy Krotoszyńskiej” nr 19/2019 zamieszczamy artykuł i opis akcji społecznej, która o nich przypomni.

Artykuł o modernizacji linii kolejowej E30 Kraków-Katowice, dofinansowanej ze środków UE w ramach instrumentu finansowego “Łącząc Europę”, pojawia się dziś w naszym tygodniku i ponad 60 innych mediach lokalnych w Polsce. To kolejna okazja dla Czytelników do wzięcia udziału w rekrutacji, w której nagrodą jest wspólny z dziennikarzami wyjazd studyjny do Brukseli. Podczas 3 dni w stolicy Unii Europejskiej możliwe będzie poznanie tajników funkcjonowania instytucji i struktur unijnych.

Kampania EUROPAGE i wyjazd do Brukseli to elementy projektu “InForMe 2.0 – Działania informacyjne na rzecz promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 “Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”.

Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Realizatorem projektu są Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

_
Podziel się:

Pozostałe