PiS-owi ciągle mało. Jak obsadzili komisje w imieniu partii Jedność Narodu

  • 7.05.2019, 15:38 (aktualizacja 12.05.2019 14:05)
  • Sebastian Pośpiech
PiS-owi ciągle mało. Jak obsadzili komisje w imieniu partii Jedność Narodu Andrzej Skrzypczak (PiS) i Rafał Nowacki, koordynator KW Jedność Narodu
Andrzej Skrzypczak z PiS w Krotoszynie twierdzi, że miał prawo zgłosić osoby do pracy w komisji obwodowej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Komitetu Wyborczego Jedność Narodu. Rafał Nowacki z Górki (gm. Kobylin), który jest koordynatorem KW JN na Wielkopolskę, uważa, że został wykiwany w swojej gminie przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

Osoby zachęcone przez Rafała Nowackiego wraz z nim zebrały przeszło 500 podpisów od mieszkańców na listach poparcia KW Jedność Narodu w związku z majowymi eurowyborami. Nowacki chciał zgłosić 8 osób do obwodowych komisji wyborczych w gminie Kobylin. Gdy w piątek, 26 kwietnia, chciał to zrobić, okazało się, że już w imieniu KW Jedność Narodu dzień wcześniej zgłoszenia osób dokonał prominentny polityk PiS w pow. krotoszyńskim, Andrzej Skrzypczak.

- Ja panu Andrzejowi Skrzypczakowi nie dawałem takiego upoważnienia. Nie wiem, skąd je zdobył i zarejestrował osoby z PiS-u – mówi R. Nowacki. I dodaje: - A moi ludzie zostali na lodzie. Tego nie można już odkręcić.  

Skrzypczak milczał
Przypomnijmy, że każdy członek komisji obwodowej otrzymuje 350 zł za pracę w komisji. – Nie chcę, aby przed kolejnymi wyborami powiedzieli mi, że za darmo się napracowali, a inne osoby poszły do komisji. A PiS zgłosił 8 osób z ramienia swojej partii i kolejne 8 na podstawie upoważnienia z KW Jedność Narodu, którego legalność kwestionuje R. Nowacki. Więc razem mają w komisji 16 osób.
Nowacki próbował tę sprawę wyjaśnić ze Skrzypczakiem, ale ten nie odbierał telefonu ani nie odpisywał na wiadomości SMS, w których prosił go o wycofanie osób zgłoszonych przez niego w imieniu KW JN. – Byłem na sesji powiatowej i miałem wyciszony telefon przez parę godzin, a potem nie rozmawiałem z nim, bo miałem inne sprawy – stwierdził Andrzej Skrzypczak, radny powiatowy i działacz PiS w Krotoszynie. – Te SMS-y już były po fakcie – zaznacza.

Nie wiedziałem...
W rozmowie z Rzeczą Skrzypczak zapewnia, że dostał wcześniej upoważnienie za pośrednictwem Bogusława Cebulskiego z Odolanowa. – To natomiast osoba, która została upoważniona z komitetu wyborczego na powiaty w południowej Wielkopolsce. Nie wnikam w szczegóły. Nie wiedziałem, że pan Nowacki zbierał podpisy na listach poparcia tego komitetu. Zresztą, jeśli miałem oryginalne upoważnienie z komitetu wyborczego, to dlaczego miałbym wycofywać zgłoszone osoby do komisji? – pyta retorycznie Skrzypczak.
Co ciekawe, PiS-owi udało się obsadzić komisje również w imieniu KW JN we wszystkich gminach pow. krotoszyńskiego.

To jest nadużycie
Romuald Starosielec, pełnomocnik wyborczy KW JN na całą Polskę, zaznacza, że nie udzielił upoważnienia Skrzypczakowi ani nikomu z PiS-u. – To jest nadużycie, ewentualnie może się wziąć nieporozumienie, ponieważ upoważnialiśmy niektórych członków Ruchu Kontroli Wyborów, ale to jest organizacja niepolityczna, więc nie powinna tego używać – stwierdził w rozmowie telefonicznej z Rzeczą.  


Jak się okazuje Cebulski jest koordynatorem Ruchu Kontroli Wyborów na powiat ostrowski. – Dostałem pełnomocnictwo na powiat krotoszyński od pana Andrzeja Zduna, koordynatora z Warszawy i przekazałem panu Skrzypczakowi, z którym jako ruch współpracowaliśmy już w poprzednich latach – informuje Cebulski. Jak mówi, wskazywano mu, aby jak najprędzej zgłaszać swoich ludzi. - Okazuje się, że te upoważnienia różnymi ścieżkami były rozdawane – kończy.

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 14.05.2019, 09:28
Czas by skończyć to pisanie ale nadal się za język ciągnie i dlaczego. Może to wynikać z tego, że są osoby, które nie mają czystego sumienia wobec powstałej sytuacji w filmie.
Ten film pt. Tylko nie mów nikomu to obrzydliwa lektura i z jednej strony pokazuje złe czyny a z drugiej strony gorszy społeczeństwo.
Myślę, że na tym trzeba zakończyć.
Marian
Marian 13.05.2019, 14:28
Dalsza sprawa tego filmu i nawet wstyd pisać dalej jego tytuł.
Wydaje mi się, że to co napisałem są to fakty rzeczywiste. W Krotoszynie cos zaczęło się dziać i wynika, że upartość stała się wątpliwa czy nawet dostała w łeb. Nadal można zauważyć różne tryki czy to na ulicy czy w Kościele i należy to omijać bo za tym kryje się zło. Takie zło zbiera owoce i kusi do wszelakiej przemocy jak to pokazuje film.
Marian
Marian 12.05.2019, 13:06
Przypadło mi w ten dzień święty jakim jest Niedziela obejrzeć film - Tylko nie mów nikomu.
Przykro jest oglądać i słuchać wypowiedzi osób w tym filmie.
Posumować krótko są to skutki poprzedniego systemu politycznego oraz wnoszenia przez wiernych błota do Kościoła. To wnoszone błoto, najbardziej się uaktywnia w tym filmie. Obecnie też można zauważyć jak się jest na mszy św. że wnoszone błoto ma swoje zdanie.
Marian
Marian 11.05.2019, 15:12
I dalej konwencja PiS Bydgoszczy.
Z opisu wystąpienia wynika, że jest to lub pokładanie gry na zwłokę - lepiej dmuchać na zimne bo stwarza się coś w rodzaju wydmuszki.
Marian
Marian 10.05.2019, 14:51
I znowu się rozpisuje.
Moje komentarze tak się dziwnie układają i dlaczego. Według mojej oceny mogą to być sprawy celowego ustawiania politycznego za którym kryje się wyzysk w różnej postaci co może prowadzać do różnych komplikacji w rodzinie i w sprawach zawodowych. Taka polityczna układanka stwarza, że jedni stają się gorszymi a inni lepszymi. Jaką role ma w tym Kościół i w myśl Konstytucji RP jest to spójność a w takim układzie każdy z osobna bierze za siebie odpowiedzialność. W Krotoszynie z tą odpowiedzialność za swoje czyny, słowa jest różna bo każdy chce być najlepszym i zbić dobry interes.
Jeżeli coś nie tak to proszę komentarz usunąć.
Marian
Marian 10.05.2019, 09:51
Partie polityczne ( wymusza się dalszy komentarz ) a co do PiS. Ta partia nie ma swojego programu politycznego a jej program opiera się na Ewangelii Pisma Świętego. Taka polityka stwarza pewną satysfakcje ale staje się zbyt sroga. Sroga polityka potrafi wyprzeć różne anomalie bo kto przeciwko nam - polityczna równość byłaby wskazana.
Marian
Marian 9.05.2019, 04:33
Panie redaktorze nadal wynika, że prawda idzie w las.
Kolejny komentarz usunięty i daj wam Boże..
Należy zapamiętać, że kto jest poniżany będzie wywyższony a kto się wywyższa będzie poniżony - czas nie jest czasowi równy.

Pozostałe