KOŹMIN. Bosy dwulatek znaleziony na ulicy

  • 2.05.2019, 13:46 (aktualizacja 02.05.2019 20:07)
  • Sebastian Pośpiech
KOŹMIN. Bosy dwulatek znaleziony na ulicy foto Pixabay.com
To historia ku przestrodze. Bose 2,5-letnie dziecko błąkało się w pobliżu jednego ze sklepów spożywczych w Koźminie Wlkp. Zauważyli go mieszkańcy, którzy od razu zaopiekowali się nim i wezwali policję.

Jak przyznają policjanci, opuszczenie mieszkania przez chłopca było sytuacją losową.

- Ojciec chłopca wyszedł do pracy i prawdopodobniej nie domknął za sobą drzwi. Mama dziecka w tym czasie spała i nie zauważyła, że synek wyszedł.

Dziecku nic się nie stało. Mieszkańcy, którzy go znaleźli, zaopiekowali się nim, dali mu skarpetki i zapewnili opiekę. - Ze względu na wiek, nie mogli z nim porozmawiać. Zaczęli zatem rozpytywać mieszkańców i sprawdzać teren. Ustalili rodziców – powiedział asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.
Chłopiec z powrotem trafił pod opieką rodziców. O sprawie powiadomiono prokuraturę, ale zdaniem policji, nie zostaną w tym przypadku postawione zarzuty zaniedbania ze strony rodziców. - To musiało trwać krótko, gdyż mama nie zauważyła nawet, że nie ma w mieszkaniu dziecka - wyjaśnia policyjny rzecznik. I potwierdza, że kobieta była trzeźwa, co wykazało badanie alkomatem.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe