Uczennice Kołłątaja w "Rzeczy Krotoszyńskiej", choć gazety dla nich nie istnieją

  • 30.04.2019, 09:13 (aktualizacja 30.04.2019 17:56)
  • (pik)
Uczennice Kołłątaja w "Rzeczy Krotoszyńskiej", choć gazety dla nich nie istnieją Paweł Krawulski
4 uczennice I klasy LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie gościły 20 marca w naszej redakcji, aby w ramach Dnia Przedsiębiorczości zapoznać się z pracą dziennikarzy.


Dzień 20 marca to ważna dla naszej gazety data. - 29 lat temu ukazał się pierwszy numer  – nawiązał do historii redaktor naczelny Sebastian Pośpiech. Jak wyjaśnił, w początkowym okresie gazeta była miesięcznikiem, później dwutygodnikiem, a od 1997 r. jest tygodnikiem. Wspomniał o sile słowa pisanego i odpowiedzialności za nie. - Dbamy o przekazywanie rzetelnych i sprawdzonych wiadomości, zawsze mając rozmówców w poszanowaniu – stwierdził.

Kiedyś ludzie czerpali wiedzę na temat bieżących wydarzeń z prasy czy telewizji, dziś przeważnie korzystają z internetu. Dlatego każda redakcja prowadzi swój portal. Uczennice dowiedziały się, jak umieszcza się tam materiały tekstowe i fotografie.

Nastolatki przyznały, że dla ich pokolenia papierowe gazety właściwie nie istnieją, bo ono czerpie informacje z komputerów czy smartfonów.  – Papierowe wydania są natomiast nieodłącznym elementem egzystencji mojej babci - stwierdziła jedna z nich.

 

(pik)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe