Wandale zniszczyli skatepark na Błoniu. Zobacz, co zrobili...

  • 29.04.2019, 15:35 (aktualizacja 29.04.2019 18:39)
  • Sebastian Pośpiech
Wandale zniszczyli skatepark na Błoniu. Zobacz, co zrobili... Wyrwano kostkę z nawierzchni wokół urządzeń do jazdy na deskorolkach
Skatepark na krotoszyńskim Błoniu znowu został zdewastowany. Pracownicy Centrum Sportu i Rekreacji apelują do policji i straży miejskiej o częstsze kontrole tego miejsca, a do mieszkańców o reagowanie na akty wandalizmu.

Radny Grzegorz Majchszak, na co dzień kierownik obiektów sportowych w CSiR, złożył na ręce burmistrza prośbę o interwencje u komendanta powiatowego policji i u straży miejskiej w sprawie zniszczeń na terenie skateparku, do jakich doszło nocą z 24 na 25 kwietnia. Teren do jazdy na rowerach i deskorolkach na ul. Sportowej znowu został zdewastowany. Jedną z drewnianych płyt oddzielających tory do jazdy wyrwano. – Kostki brukowe powyrzucano – dodał rajca.

Piją, palą, śmiecą
Ponieważ akty wandalizmu powtarzają się, poprosił o zwiększenie liczby patroli w tej okolicy. – Szczególnie w porze wieczornej i nocnej – podkreślił.
Problem nasila się coraz bardziej. Z terenu nad jeziorkiem Odrzykowskim, gdzie przy ul. Sportowej znajduje się skatepark, grupki młodych osób zrobiły sobie miejsce imprez. Piją tam alkohol, o czym świadczą puste i potłuczone butelki, palą papierosy i nie tylko, pozostawiają też gdzie popadnie opakowania po jedzeniu. Codziennie pracownik CSiR zapełnia odpadami kilka worków na śmieci.

- Z przykrością stwierdzam, że zwracałem się osobiście do policji i do straży miejskiej. Niestety, interwencje były bezskuteczne, bo gdy przyjeżdżał oznakowany radiowóz, młodzi ludzie sobie kulturalnie stali czy siedzieli. Nic się nie działo - powiedział radny. Po odjeździe służb mundurowych odbywały się – jak opisywali świadkowie pracownikom ośrodka sportu - dantejskie sceny. – Latały butelki.

 

Obecnego na sesji starostę Stanisława Szczotkę radny poprosił, aby ten zasugerował komendantowi policji przyjazdy w nieoznakowanych radiowozach.  I przywołał przykład niszczenia placu zabaw z siłownią zewnętrzną na ul. Młyńskiej, gdzie dochodziło do chuligańskich wybryków, ale po wizytach takich patroli sytuacja się uspokoiła.

Burmistrz obiecał
Grzegorz Majchszak zaapelował o natychmiastowe przeciwdziałanie wybrykom. – To jest nasze wspólne mienie, z naszych podatków. Ostatnio, dwa tygodnie temu, skatepark był naprawiany, co kosztowało jeden tysiąc złotych. Wymieniono płyty i podesty. W tej chwili ta praca poszła na marne – stwierdził na sesji 25 kwietnia.
Burmistrz Franciszek Marszałek obiecał, że porozmawia na ten temat z komendantem policji. – To przykre, że takie sytuacje się pojawiają. Jeśli jednak widzimy, że coś złego się dzieje, dzwońmy pod odpowiedni numer telefonu – zaapelował.

Wydaje się jednak, że przydałby się tam monitoring.

 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koli
koli 3.05.2019, 09:35
tam są też dzieci [bachory] naszych nauczycieli
magister
magister 2.05.2019, 23:54
jakie bachory??????????pewnie pracujesz w szkole i strajkowałas
mmmmmmmmmm
mmmmmmmmmm 3.05.2019, 17:44
bo dzieci tak nie robił tyko bachory tak robił
Maja
Maja 1.05.2019, 20:33
Gdzie policja??! Gdzie rodzice tych dzieciaków, ktorzy tak robią ,to sie wynosi z domu i z wychowania
mmmmmmmmm
mmmmmmmmm 1.05.2019, 17:41
gdzie jest policja że bachory piją alkohol miał od 11 do 15 lat i rozwalają wszystko
Darek
Darek 30.04.2019, 09:38
Powinien byc tam monitoring jak np w parku czy na rynku i zaraz byl by spokoj
Skateanddetroy
Skateanddetroy 30.04.2019, 00:59
Dlaczego w ogóle kostka na skateparku? XD
DAVE
DAVE 30.04.2019, 16:03
NADAL CZEKAM ZA BETONEM !!!! Po tej kosce to ledwo co się ledwo jeździć da XD
Adam
Adam 29.04.2019, 21:15
Zbliżają się wakacje i młodzież co wieczór z puszkami piwa spotyka się nad stawem a w nocy roznoszą się krzyki .Są to dzieci 14 -15 lat a gdzie rodzice?
rrr
rrr 29.04.2019, 19:48
Polska złota młodzież!

Pozostałe