Wielki sukces Akademii Talentów!

  • 23.04.2019, 09:18 (aktualizacja 23.04.2019 15:05)
  • (pik)
Wielki sukces Akademii Talentów! Archiwum prywatne
Jedna z drużyn U-8 Akademii Talentów, prowadzonej z powodzeniem przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie, Łukasza Raka i Huberta Wronka, na silnie obsadzonym Turnieju o Puchar Tymbarku sięgnęła po mistrzostwo regionu.

Turniej  ma wysoką renomę. W tym roku odbywa się jego 19. edycja. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 mln dziewcząt i chłopców z całego kraju. Jego zakończenie jest wyjątkowe - mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do 2013 r. turniej był mistrzostwami Polski do lat 10, a w 2014 r. został poszerzony o dodatkowe grupy wiekowe.

Nagrodą główną jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarskimi idolami. Najpierw jednak trzeba przejść kilka etapów - od powiatowego, poprzez regionalny, do finałowego. Zawodnicy AT zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności, dzięki czemu wzięli udział w finale wojewódzkim, w którym wygrali.

Trener Rak cieszy się: - Jak co roku, nasza Akademia Talentów sprawdziła się na Turnieju o Puchar Tymbarka. W 2019 r. udało nam się dotrzeć do finału wielkopolskiego w trzech kategoriach wiekowych: U10 chłopców oraz U8 chłopców i dziewcząt. Chłopcy w tym roku przeżyli niesamowitą przygodę, lecz nie zdołali przebrnąć fazy grupowej. Dziewczęta od początku narzuciły wysokie tempo i sięgnęły po mistrzostwo Wielkopolski! Dodam, że w turnieju wsparła nas zawodniczka Akademii Piłkarskiej Reissa w Krotoszynie, Olga Kostka. Dziękujemy trenerom tego klubu.

(pik)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe