Są problemy z przetargiem na rewitalizację Błonia

  • 21.04.2019, 13:18 (aktualizacja 27.04.2019 20:18)
  • Sebastian Pośpiech
Są problemy z przetargiem na rewitalizację Błonia KROTOSZYN.PL
Gmina ma kłopot z przetargiem na rewitalizację krotoszyńskiego Błonia. Oferty złożone przez firmy przekraczają zabezpieczoną przez miasto kwotę o 10 mln zł, wobec czego przetarg zostanie unieważniony.

Wartość kosztorysowa inwestycji to 37 mln zł. Tymczasem tańsza z dwóch otwartych ofert opiewa na ponad 47 mln zł, druga natomiast na 59  mln zł.  - Liczyliśmy się z tym, że będzie drożej, bo to wielobranżowa i skomplikowana inwestycja, ale nie na aż taką zwyżkę - tłumaczy burmistrz Franciszek Marszałek. Okazuje się, że najwięcej kontrowersji związanych z kosztami budzi budowa trybuny na stadionie. To obiekt o długości 100 m i 9 m szerokości. W nim zgromadzona będzie m.in. zaplecze klubowe, cała infrastruktura stadionowa i pola namiotowego.
 

Na dodatek jednej z trzech złożonych ofert nie udało się otworzyć w systemie informatycznym EPUAP. - Widzieliśmy, że oferta wpłynęła,  ale nie mogliśmy jej otworzyć. I teraz nie wiadomo, jak podejść do tej sytuacji, bo prawodawca jej nie przewidział. Wspomniana firma złożyła protest w ministerstwie cyfryzacji, my też – wyjaśnia burmistrz. Skarbnik gminy Grzegorz Galicki twierdzi, że - według informatyków z urzędu - wina nie leży po stronie operatora lub systemu EPUAP w Warszawie.

Burmistrz zapowiedział unieważnienie przetargu. Chce mimo wszystko zrobić inwestycję w całości a nie etapami.

- Wtedy bowiem narazilibyśmy się na wiele problemów technicznych i proceduralnych związanych z funduszem JESSICA i Bankiem Gospodarstwa Krajowego - mówi F. Marszałek.

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe