Rodzina Jankowskiego dziękuje za wsparcie

  • 18.04.2019, 09:30 (aktualizacja 18.04.2019, 16:51)
  • pik
Rodzina Jankowskiego dziękuje za wsparcie Archiwum prywatne
Monika Jankowska, żona ciężko chorego Krzysztofa, działacza Astry, dziękuje za pomoc udzieloną mu w ostatnim czasie.

Były wiceprezes Astry od 2017 r. zmaga się z  nowotworem trzustki. By wrócić do zdrowia, potrzebuje specjalistycznego, intensywnego i kosztownego leczenia.  Aby zebrać potrzebne środki, założono specjalne konto w fundacji. Do pomocy włączył się obecny prezes Astry, Mariusz Ratajczak. To na jego fanpage'u licytowano gadżety, a dochód z licytacji trafiał na konto chorego. Przekazano tam także dochód z meczu ligowego Astry z Wilkami Wilczyn. Łącznie zebrano prawie 25 tys. zł.

Duży odzew na apel o pomoc cieszy żonę chorego, Monikę, która mówi: - Jestem wdzięczna wszystkim i każdemu z osobna za każdy gest wsparcia. Informuje też o stanie męża. - Obecne przerwał chemioterapię ze względu na niski poziom szpiku. Jednak dotychczasowa terapia przynosi poprawę.

Zaznacza, że na razie zebrane pieniądze nie są naruszone. Jeśli Krzysztof nie będzie musiał z nich skorzystać, zostaną przekazane innemu choremu. Ale do tego długa droga, gdyż leczenie trwa. Na razie Jankowski dochodzi do siebie po chemiach. Dotychczas przeszedł ich 31.

- Wierzę, że wszystko się uda, gdyż mąż jest pozytywnie nastawiony do życia – mówi pani Monika dodając, że to trudne doświadczenie, które jeszcze bardziej zbliżyło do siebie całą rodzinę.

Tymczasem w internecie nie ma już licytacji. - Wstrzymałem akcję, gdy dowiedziałem się, iż przerwana została chemioterapia. Jestem jednak bardzo wdzięczny wszystkim, dzięki którym udało się zebrać ponad 9,5 tys. zł - mówi Ratajczak. Jego zdaniem akcja może zostać wznowiona w każdej chwili. –Nie ma z tym żadnego problemu. Doceniamy wkład w w budowę marki naszego klubu oraz doceniamy jako władze w to jakim jest człowiekiem- dodaje Ratajczak.

 

pik
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe