Odeszła Józefa Marciniak – założycielka Kobierzanek

  • 17.04.2019, 16:51 (aktualizacja 27.04.2019 20:08)
  • Readktor dyżurny
Odeszła Józefa Marciniak – założycielka Kobierzanek CKiS Kalisz
Wczoraj 16 kwietnia, w wieku 86 lat, zmarła po dwumiesięcznej chorobie Józefa Marciniak, śpiewaczka, kierowniczka i założycielka Zespołu Śpiewaczego Kobierzanki z Kobierna.

Pani Józefa śpiewała od zawsze. Od 40 lat w Kobierzankach, którymi także kierowała.

Była typem kobiety zdecydowanej i silnej, społeczniczką, która nie bała się wyzwań. Przez wiele lat przewodniczyła miejscowemu Kołu Gospodyń Wiejskich. Tam z podobnym kunsztem i zaangażowaniem realizowała następną swą pasję, czyli gotowanie.


Miała niezapomnianą osobowość – sceniczną i poza sceniczną. Mówiono o niej dusza towarzystwa.


Nagrody za śpiewanie przyszły do niej późno, dopiero w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Zdobyła ich jednak kilka i jako solistka, i z zespołem.
Nie kryła wielkiej radości ze śpiewania. W pieśniach tradycyjnych pokazywała i śmiech, i lirykę zapisaną w dawnych utworach.


Msza pogrzebowa Józefy Marciniak odprawiona zostanie 23 kwietnia o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Kobiernie, skąd następnie wyruszy kondukt żałobny.

 

Readktor dyżurny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

(((
((( 18.04.2019, 18:09
Spotkałem tą panią zawsze gdy występowały KOBIERZANKI na dożynkach w powiecie i choć nigdy nie zamieniłem z nią słowa to zawsze wyczuwało się specyficzny pozytywny klimat. Zawsze była uśmiechnięta i pełna energii.Mało już dziś takich ludzi.

Pozostałe