Magdalena Kalupa przewodniczącą rady osiedla. Po raz drugi!

  • 17.04.2019, 11:28 (aktualizacja 18.04.2019 23:00)
  • Paweł Krawulski
Magdalena Kalupa przewodniczącą rady osiedla. Po raz drugi! Paweł Krawulski
Wuefistka ze Szkoły Podstawowej nr 8 ponownie została przewodniczącą rady osiedla nr 3 w Krotoszynie. Spośród 2.907 uprawnionych do głosowania na zebranie przybyło zaledwie 20 osób.

W sprawozdaniu z działalności w latach 2015-19 przypomniano, że dużą część pieniędzy przeznaczono na integrację mieszkańców. Mieszkańcy osiedla wyjeżdżali np. do Warszawy czy do zoo-safari.

Jerzy Pawłowski z osiedla przypomniał sprawę walki mieszkańców z właścicielem firmy Ochman. Wspólnie zdecydowano, że 3 krotoszyńskie rady osiedli (1, 3 i 5) połączą siły, by zmusić przedsiębiorcę do ustępstw i zaprzestana prowadzenia nieprawnych ich zdaniem działań.

Radny Paweł Grobelny poinformował zebranych, że sprawa jest przedmiotem badań komisji skarg, wniosków i petycji zarówno rady miasta, jak i powiatu.

Po odczekaniu 30 min. do drugiego terminu spotkania zajęto się wyborami. Powołano komisję skrutacyjną w składzie: Alina Retig, Małgorzata i Grzegorz Nowaczykowie.

Na przewodniczącego rady osiedla zgłoszono dwoje kandydatów - Kalupę i Pawłowskiego. Oboje wyrazili zgodę, ale po chwili odezwał się Pawłowski. - Rezygnuję. Chciałem zostać członkiem zarządu osiedla. Nie kwestionuję też modelu zarządzania radą przez Kalupę  Niestety, karty do głosowania zawierały już  2 nazwiska. Grobelny uznał więc, że wszystko rozstrzygną wyborcy. Kalupa otrzymała 17 głosów, a jej kontrkandydat 3.

Wybrano też radę osiedla w składzie: Karol Kaj (15 głosów), Jerzy Pawłowski (15 głosów), Eugeniusz Prajs (14 głosów), Paweł Grobelny (13 głosów), Ryszard Olgrzymek (12 głosów), Jan Chwaliszewski (11 głosów), Stanisław Ptak (10 głosów), Henryk Cegła (8 głosów). Ponieważ liczy ona liczy tylko 8 członków, a nie 15, jak zapisano w statucie gminy, Grobelny przypominał. że w czasie kadencji można radę poszerzyć.

Do pięcioosobowego (razem z przewodniczącą) zarządu rady osiedla zgłoszono 7 kandydatów, ale Jerzy Chwaliszewski i Paweł Grobelny sami zrezygnowali. 20 mieszkańców, którzy oddali 19 ważnych głosów, zdecydowali, że do zarządu Rady Osiedla nr 3 dostali się: Karol Kaj (15 głosów), Eugeniusz Prajs (15 głosów), Ryszard Olgrzymek (13 głosów) i Jerzy Pawłowski (12 głosów. Wystarczającego poparcia by pracować w tym zacnym gremium nie otrzymał ostatecznie Stanisław Ptak (9 głosów). Spotkanie zakończyła sesja fotograficzna całej rady i zarząd

 

 

Paweł Krawulski

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe