Będzie wyrok za pobicie ratowników

  • 16.04.2019, 09:38 (aktualizacja 16.04.2019 09:53)
  • Sebastian Pośpiech
Będzie wyrok za pobicie ratowników ARCHIWUM
7 miesięcy w zawieszeniu na 1 rok oraz po 800 zł nawiązki dla ratowników. Taki wyrok dla 55-letniego mieszkańca Maciejewa (gm. Rozdrażew), który nocą 5 stycznia pobił ratowników medycznych z koźmińskiego zespołu ratownictwa i uszkodził defibrylator w karetce.

Przypomnijmy: do upojonego alkoholem do nieprzytomności mężczyzny wezwano karetkę. Podczas transportu do szpitala mężczyzna odzyskał świadomość i zaczął ubliżać ratownikowi, a następnie celowo uderzył w monitor defibrylatora i uszkodził go. Przy szpitalu uwolnił się z pasów i zaatakował ratownika. Bił go i kopnął.


Krewkiemu mężczyźnie właśnie postawiono prokuratorskie zarzuty. Jak tłumaczy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Maciej Meler, 55-latek naruszył nietykalność ratowników medycznych poprzez popychanie ich, uderzanie rękoma i nogami, opluwanie.

- Ponadto znieważał ich słowami wulgarnymi, a także groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała w celu zmuszenia ich do zaniechania czynności związanych z przewiezieniem go do szpitalnego oddziału ratunkowego - mówi prokurator Meler.

 

Poza tym mieszkaniec Maciejewa usłyszał zarzut uszkodzenia defibrylatora. Szkodę tę oszacowano na 6 tys. 700 zł.
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator przyjął ten wniosek. Jeśli zatem również sąd się do niego przychyli, to 55-latek zostanie skazany na 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok. Poza tym będzie musiał powstrzymać się od nadużywania alkoholu, przeprosić ratowników medycznych poprzez list do szpitala, naprawić szkodę oraz zapłacić ratownikom po 800 zł nawiązki.

 

 

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe