KOŹMIN WLKP. Może być problem z egzaminami w szkole podstawowej nr1

  • 12.04.2019, 14:26 (aktualizacja 12.04.2019, 16:37)
  • Paweł Krawulski
KOŹMIN WLKP. Może być problem z egzaminami w szkole podstawowej nr1 P. Krawulski Dyrektor Jacek Zawodny nie wie, czy uda się zorganizować egzaminy
Jacek Zawodny, dyrektor koźmińskiej Szkoły Podstawowej nr 1, ma problem ze skompletowaniem komisji na zaczynające się 15 kwietnia egzaminy ósmoklasisty. Co jest powodem? Okazuje się, że katecheci przyłączyli się do protestu.

W poniedziałek 15 kwietnia zaczną się egzaminy ósmoklasisty. W koźmińskiej SP nr 1 komisje egzaminacyjne miały być powołane bezproblemowo. Dyrektor Zawodny zapewniał zarówno rodziców, jak i władze gminy, a nawet media, że pomimo trudności poradzi sobie.

Gdy jednak doszło do egzaminów gimnazjalnych, Zawodny napisał do kuratorium, że egzamin klas ósmych jest w jego szkole zagrożony.  

Na prośbę o komentarz przysłał nam oświadczenie.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim strajkują wszyscy nauczyciele. Podałem oficjalną informację do Kuratorium Oświaty, że egzamin ósmoklasisty jest zagrożony. Mimo bardzo trudnej sytuacji czynię starania, żeby przeprowadzić egzamin. Uczniom, którzy przyjdą do szkoły, została zapewniona opieka podczas strajku nauczycieli. Szkoła przygotowała dla dzieci zajęcia opiekuńcze. Świetlica szkolna jest czynna w godz. 7.00-16.00. Dla mnie to też nowa i trudna sytuacja, stąd bardzo proszę o zrozumienie i wyrozumiałość.

Co wpłynęło na tak radykalną zmianę sytuacji? Okazuje się, że chodzi pracujących w szkole katechetów. Otóż pierwotnie Zawodny umieszczał ich w składach komisji egzaminacyjnych. Niestety, oni także poparli strajk.

 

- Na początku nie podjąłem ostatecznej decyzji o  przyłączeniu się do strajku, jednak ostatecznie przyłączyłem się do niego - informuje radny i katecheta z tej placówki, Marek Wieczny, ale nie chce podać powodów swojej decyzji.  

 

Czy uczniowie koźmińskiej jedynki będą mogli w dniach 15-17 kwietnia przystąpić do egzaminów z języka ojczystego, matematyki i języka obcego?

 

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Broniorz
Broniorz 13.04.2019, 18:23
Poprzewracało się w pewnej cz. ciała!? Do roboty bo zatrudnią z Ukrainy....?

Pozostałe