Kołłątaj górą! Pierwsze miejsce Dawida Pawlaczyka w VII Regionalnej Olimpiadzie Medycznej (ZDJĘCIA)

  • 12.04.2019, 10:13 (aktualizacja 12.04.2019, 17:04)
  • Redaktor dyżurny
Kołłątaj górą! Pierwsze miejsce Dawida Pawlaczyka w VII Regionalnej Olimpiadzie Medycznej (ZDJĘCIA) LO Krotoszyn Zwycięzcy, opiekunowie, goście
W tych trudnych dniach przedstawiamy drugi materiał (obok tekstu „Borys Gmurowski, czyli 9-letni pisarz ze szkoły nr 3 w Krotoszynie”), który potwierdza owocną pracę i sukcesy nauczycieli. Tych sukcesów – w Krotoszynie i w powiecie krotoszyńskim – jest znacznie więcej. I warto byśmy wszyscy starali się je na co dzień dostrzegać.

2 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kołłątaja odbyła się VII Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego, Stanisława Szczotki, i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Udział wzięło 24 uczniów liceów ogólnokształcących z województw wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Licealiści  rozwiązywali testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z Kołłątaja: Magdalena Ibron, Ilona Kocel, Karolina Matuszewska, Iwona Nowaczyk, Waldemar Plewiński, Anna Sikorska, Julita Szał i Alina Szwarczyńska.

Laureatami olimpiady zostali
I miejsce Dawid Pawlaczyk - I Liceum Ogólnokształcące Kołłątaja w Krotoszynie
II miejsce Hanna Nowak - Liceum Ogólnokształcące im. Kościuszki w Jarocinie
III miejsce Laura Januszak - IX Liceum Ogólnokształcące im. Libelta w Poznaniu

Uczestników olimpiady powitała dyrektor szkoły Elżbietę Płóciennik. Uroczyste podsumowanie konkursu zostało uświetnione obecnością naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego i wicedyrektora Kołłątaja, którzy wręczyli laureatom nagrody książkowe ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.


 

Redaktor dyżurny

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teresa Niśkiewicz
Teresa Niśkiewicz 12.04.2019, 15:38
Brawo mój Dawidku !!!

Pozostałe