Borys Gmurowski, czyli 9-letni pisarz ze szkoły nr 3 w Krotoszynie

  • 11.04.2019, 22:01
  • (red.)
Borys Gmurowski, czyli 9-letni pisarz ze szkoły nr 3 w Krotoszynie Archiwum RK Młody pisarz w czasie autorskiego spotkania
2 kwietnia do przedszkola Maciuś w Krotoszynie zaproszono 9-letniego Borysa Gmurowskiego, który zaprezentował przedszkolakom pewną książkę.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Borys książkę tę napisał sam. Utalentowany chłopiec jest uczniem III klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w naszym mieście.

Jego dzieło nosi tytuł Astronauta Markiewicz i opowiada o tym, jak pewnie chłopak nie miał pomysłu na życie i postanowił zostać astronautą. Wkrótce poleciał na księżyc z misją uratowania amerykańskiej flagi, która pozostawili tam w latach 70. kosmonauci NASA.


Autor po zaprezentowaniu książki odpowiadał na pytania dzieci. Zaprezentował też swoje drugie opowiadanie, które napisał na konkurs pod hasłem Trzeba zawsze być sobą... Borys nie ukrywa,  że myśli o napisaniu kolejnych opowiadań.


Nauczycielki pogratulowały młodemu pisarzowi i wręczyły mu dyplom. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

 

(red.)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe