W ósemce strajkują wszyscy nauczyciele. Walczymy o godność naszego zawodu

  • 11.04.2019, 11:40 (aktualizacja 11.04.2019, 13:48)
  • (red.)
W ósemce strajkują wszyscy nauczyciele. Walczymy o godność naszego zawodu P. Krawulski
Trwa protest nauczycieli. W Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie do akcji strajkowej przystąpiła cała kadra.

- Przede wszystkim walczymy o godność naszego zawodu. Godziwe płace są dodatkiem, ważnym, ale nie najważniejszym - tłumaczyli nam nauczyciele największej placówki oświatowej w całej gminie Krotoszyn.

Ponieważ 100 proc. załogi protestuje w szkole nie żadnych zajęć. Szkoła wydaje od godz. 11.00 obiady. - Jednodaniowe, codziennie ok. 70, bo takie nam rodzice i dziadkowie zgłosili zapotrzebowanie - mówi wicedyrektor Sławomir Chlebowski.

Odbywają się egzaminy gimnazjalne. Komisje złożone są z katechetów, którzy zdecydowali się zawiesić swój strajk na czas tych sprawdzających wiedzę testów. Poza tym w składach znaleźli się nauczyciele z innych szkół. m.in. niepublicznych, które nie strajkują.

(red.)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ben
ben 15.04.2019, 22:45
strajkójcie od września jak warunki wam się nie podobają na rok szkolny a tak robicie wredną robotę nie doś sobie to uczniom politykierzy
Marian
Marian 13.04.2019, 18:03
Na koniec to może coś z www.mateusz.pl
Bóg zabiega o to, aby oczyszczać swój lud. Nie godzi się na naszą miałkość, głupotę, niewierność. Nie zgadza się na nasze wewnętrze rozbicie. Gwałtownie wzywa: Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy! Chcę was uświęcać i dlatego posyła swojego Syna, aby jego śmierć przyniosła nam nowe życie i uświęcenie.
Wojciech Jędrzejewski OP Oremus Wielki Post
@
Ta utarczka z Rzecz krotoszyńska zmieniła fizjologie człowieka - nie czyńcie złego co wam nie miłe.
Marian
Marian 13.04.2019, 13:53
Na koniec nieco refleksji.Do czego prowadzi nauczycielski strajk i od samego początku można było podejrzewać, że ten strajk ma głębsze podłoże.Usuwanie komentarzy prowadzi do redakcyjnej psychozy, która również wykorzystuje strajk a żeby wymuszać i stwarzać atmosferę nienawiści internetowej.Można zadać pytanie do czego jest skłonna Rzecz Krotoszyńska, która nie pomaga a niszczy więzi między ludzkie
Jeżeli się redakcji nie podoba mój komentarz to proszę usunąć
Marian
Marian 13.04.2019, 11:54
Sprawa nad w grze i dobrze bo może skończą się te prześladowania.
Jak zawierałem związek małżeński ( ślub kościelny ) w roku 1975 w Krotoszynie to nawet donoszono do Kościoła na mnie, że ponoć jestem odmiennej orientacji seksualnej.
Takie bzdury Krotoszyn ( można przypuszczać ) odziedziczył z powiatu gostyńskiego lub celowo zostały wymyślone.
Marian
Marian 13.04.2019, 11:20
Tak psychoza tego forum miesza, że trudno jest pisać.Daje jasno do zrozumienia, że moja orientacja seksualna to kobieta i mężczyzna.Tak mnie rodzice wychowali i niechaj Bóg strzeże a żeby wyrażano inaczej.
sam wiesz kto
sam wiesz kto 13.04.2019, 11:34
masz racje, nie jesteś robotem
żaden robot by takich bzdur nie wymyślił
Marian
Marian 13.04.2019, 11:05
Na dodatek napisze jeszcze jeden.Pisałem o odmiennej orientacji seksualnej. Usunięty komentarz był jasny do zrozumienia,że chodziło o prześladowanie o odmiennej orientacji jak kobieta i mężczyzna.
W moim komentarzu z godz.02.02 z psychozy tego forum tak wynikło a to może oznaczać, że odmienna orientacja jest na siłę wmuszana - daj im Boże rozum.
Barbara
Barbara 13.04.2019, 11:19
marian , proszę wyluzuj
Marian
Marian 13.04.2019, 10:46
Następny komentarz usunięty i o co ci człowieczy redaktorze chodzi. Pamiętajcie, że cały ciężar przedstawionych spraw spływa na wasze barki.
Drążycie jakieś sprawy, które ani d... ani kupy się nie trzymają
Rodzic
Rodzic 13.04.2019, 07:30
Brawo nauczyciele! Podziwiam, walczycie o lepszą szkołę dla naszych dzieci i wnuków.Dziękuję.
Marian
Marian 13.04.2019, 02:02
Następny komentarz usunięty ale Broń Boże Panie redaktorze jeżeli pod moim adresem coś będzie odmiennej orientacji seksualnej.Szkoda, ze nie żyją moim rodzice bo inaczej by ta sprawa dziś wyglądała.Dla tych wszystkich,którzy w tak podły sposób niszczą moja rodzinę to Zmartwychwstania nie ma.
Marian
Marian 12.04.2019, 11:06
Panie Redaktor dyżurny.
Moje komentarze są dobrze zrozumiałe ale lepiej jest przez Was zło ukrywać jak zło dobrym zwyciężyć. Również można zauważyć, że przez usuwanie komentarzy wymusza się czy inaczej ciągnie za język - taka taktyka to szatańska.
Rafał
Rafał 12.04.2019, 10:53
Trochę ze dużo tych nauczycieli, zwolnić połowę i po problemie
iks
iks 12.04.2019, 12:16
to zwolnij połowę, ciekawe kto będzie uczył Twoje dzieci - Ty?
Redaktor dyżurny
Redaktor dyżurny 12.04.2019, 10:31
Szanowny Panie Marianie,
w redakcji nie ma szatana, a Pana niektóre komentarze są niezrozumiałe. Prosimy o większą precyzję języka, że tak powiem, lub - jeśli to możliwe - pewien umiar w dzieleniu się swoimi refleksjami.
Marian
Marian 12.04.2019, 08:45
A jednak nadal usuwa się komentarze a to może wynikać, że tym czasopismem nadal kieruje szatan. Wielki Post a zatem nie pozwólmy żeby szatan rządził bo wyrządza to krzywdę wszystkim a szczególnie elicie strajkującej.
nie jestem marianem
nie jestem marianem 11.04.2019, 19:24
https://www.facebook.com/Minis…

zapraszam do lektury
też rodzic
też rodzic 11.04.2019, 18:12
Popieram nauczycieli! Wytrwajcie! może w końcu coś się w tej oświacie zmieni
Rodzic
Rodzic 11.04.2019, 14:43
W glowach im sie poprzewracalo. Nie wiedza ze sa tylko marionetkami. Podwyzka? Owszem ale nie od razu tyle i Nie dla wszytskich! Czy wszyscy nauczyciele sa tak samo dobrzy. 8 godzin niech siedza w szkole to nadgodzin nie bedzie. Ladny przyklad dajecie dzieciakom pseudo nauczyciele!!! Do roboty sie zabrac!! A wy nie dosyc ze rodzicom problem robicie to fzieciom zly przyklad dajecie.
Ela
Ela 14.04.2019, 23:51
Tak, dajemy przykład jak należy walczyć o swoje.
Lubię uczyć...
Lubię uczyć... 13.04.2019, 01:59
40 godzinny tydzień pracy - bardzo bym chciała, w i ramach mają się zmieścić godziny dydaktyczne plus godziny na przygotowanie pomocy dydaktycznych, sprawdzanie sprawdzianòw/kartkòwek, Rady Pedagogiczne, wypełnianie wszystkich pism, ktòre MEN wymyślił, pisanie opinii do Poradnii PP czy Sądu, organizowanie i opieka nad dziećmi podczas wycieczki, organizowanie festynòw, zebrania z rodzicami... I można by tak jeszcze wymieniać. Wreszcie bym miała zapłacone za wszystkie godziny i czas dla swojej rodziny.
A jeśli osoba podpisana jako rodzic uważa, że się nie da, to niech spojrzy na niemiecki system edukacji.
Ten rodzic, któremu odpowiadam, powie swojemu dziecku: nie walcz o swoją godność i zgadzaj się na wszystko z podkulonym ogonem.
czytelnik portalu
czytelnik portalu 11.04.2019, 13:04
Rozumiem nauczycieli

Pozostałe