Bieg z przeszkodami w Pępowie. I Ty możesz wziąć udział!

  • 10.04.2019, 14:35 (aktualizacja 10.04.2019 15:17)
  • Sebastian Pośpiech
Bieg z przeszkodami w Pępowie. I Ty możesz wziąć udział! ARCHIWUM ORGANIZATORA Zeszłoroczna edycja odbyła się pod kooniec maja
Już 19 maja w Pępowie odbędzie się piąta edycja Biegu z przeszkodami Runaway - Polski Uciekinier. W tym roku pod nazwa Colosseum. Organizatorzy przygotowali kilka tras o różnym stopniu trudności. I oczywiście zachęcają do udziału.

Dlaczego nazwano to wydarzenie Runaway Colosseum tłumaczy jeden z organizatorów Krzysztof Zmysłowski:

- Z tego względu, że start i meta znajdują się na stadionie sportowym. Ponieważ ranga tegorocznej imprezy, która jest eliminacją do mistrzostw Europy a co za tym idzie wielka ilość zawodników, nie możemy zrobić tego na zalewie Pępowo Cegielnia, gdzie dotychczas odbywała się ta impreza. Jednakże bieg będzie prowadził tamtędy przez piaszczystą nawierzchnię nad zalewem.

Tylko 5 imprez w Polsce otrzymało nominację do zorganizowania imprezy rangi eliminacji mistrzostw kontynentu, które odbędą się pod koniec czerwca w Gdyni. Właśnie w formule elite, czyli dystans 8 km z odcinkami biegowymi, siłowymi z obciążeniem i przeszkodowymi pobiegną zawodowcy, którzy chcą zakwalifikować się do europejskiego czempionatu.

– Będą oni wybiegać w grupach po 70 mężczyzn i 70 kobiet. Po raz pierwszy na zawodach w Polsce zostaną do nich przydzieleni sędziowie lotni, to innowacja – wyjaśnia Krzysztof Zmysłowski. W kat. kobiet takim sędzią będzie Szymon Kujawa, strażak z Krotoszyna, znany zawodnik. Będą wyposażeni w kamery Go-Pro.  

W kat. open na dystansie 6 km z odcinkami biegowymi i lżejszymi przeszkodami.
Nowością jest for fun - dystans 3 km już dla osób od 14 roku życia, w którym uczestnicy będą mieli dużo zabawy biegnąc po piasku i brocząc w błocie.
Oprócz tego odbędzie się bieg dla dzieci pn. Junior na dystansie 800 m.

Organizatorzy zachęcają do mobilizowania swoich znajomych, rodziny, koleżanki i kolegów.  

Pakiety startowe są do wyboru bez koszulki technicznej lub z tą koszulką. W każdym pakiecie: medal po ukończonym biegu, koszulka t-shirt Runaway, posiłek regeneracyjny, napój izotoniczny. A poza tym obklejanie zawodników taśmami kinesiotapingowymi. Poza tym masaż i darmowe konsultacje z Gabinetami Rehabio Poznań.
Ceny pakietów startowych w tej chwili wynoszą od 99 do 189 zł. Aktualne ceny można znaleźć na stronie www.runawayocr.pl  oraz na stronie FB: Runaway - Polski Uciekinier.

 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe