Opiekunowie osób niepełnospawnych wchodzą na basen kryty za darmo!

  • 10.04.2019, 12:04 (aktualizacja 10.04.2019 12:43)
  • Pawel Krawulski
Opiekunowie osób niepełnospawnych wchodzą na basen kryty za darmo! S.KALAK
Rada nadzorcza spółki Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik przychyliła się do wniosku radnego Jana Zycha o zwolnienie z opłat wnoszonych przez opiekunów osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy: 28 lutego podczas sesji rady miasta radny zanegował konieczność zakupu biletów ulgowych na basen przez towarzyszących osobom niepełnosprawnym opiekunów. Zaproponował, aby mogli wchodzić za darmo. Jego zdaniem powinno to dotyczyć wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Wniosek radnego został przekazany spółce, która natychmiast zajęła się sprawą. Z jakim efektem?

Od początku byliśmy pozytywnie nastawieni do pomysłu lansowanego przez radnego Zycha. Dlatego od 1 kwietnia zmodyfikowaliśmy system opłat - mówi prezes Wodnika, Tomasz Niciejewski.

Tak więc z uroków pływalni mogą za darmo korzystać opiekunowie dzieci do 16. roku życia, które mają orzeczenia o niepełnosprawności, a także opiekunowie osób starszych, ale ze znaczną niepełnosprawnością (przy kasie trzeba okazać odpowiedni dokument).  Dotyczy to jednego opiekuna, bo gdy niepełnosprawny przyjdzie w towarzystwie kilku osób, dla pozostałych obowiązywać  będą stare zasady, czyli zakup biletów ulgowych. Mowa tu o mieszkańcach miasta i gminy Krotoszyn.

– Cieszymy się, że mogliśmy wyjść naprzeciw propozycjom mieszkańców. A radny Zych otrzyma w najbliższych dniach pismo w tej sprawie - zapewnia  Niciejewski.

O komentarz poprosiliśmy jednego z członków rady nadzorczej spółki, skarbnika gminy Krotoszyn Grzegorza Galickiego. – Wniosek był słuszny, zatem przychyliliśmy się do niego bez zbędnych dyskusji  - powiedział. Strażnik gminnej kasy nie jest w stanie oszacować kosztów zmiany, zwraca jednak uwagę, że nie ma nic za darmo. Jeśli koszty będą wysokie, spółka zapewne zwróci się o rekompensatę do gminy. – Wiadomo, że na tak prospołeczny projekt pieniądze się znajdą - zaznaczył.

Wnioskodawca, czyli radny Zych, czeka na oficjalną odpowiedź, ale na informację o podjętych przez spółkę krokach reaguje słowami: – Jestem szczęśliwy, że osiągnięto przełom. Doceniam fakt, że w sposób należyty zajęto się wnioskiem.

Jednocześnie radny zapowiada, że za jakiś czas ponowi prośbę, by z ulg mogli skorzystać wszyscy opiekunowie niezależnie od miejsca zamieszkania.

Pawel Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krople cbd
krople cbd 18.04.2019, 13:31
konopiafarmacja - sklep internetowy
Popularność medycznej marihuany gwałtownie rośnie, a wśród licznych produktów, których poszukują konsumenci, znajdują się oleje z konopi - których najbardziej pożądany produkt nazywa się po prostu olejem CBD.

Mówiąc najprościej, olej z konopi jest skoncentrowanym płynnym ekstraktem z rośliny konopi , Cannabis sativa

WŁAŚCIWOŚCI CBD:
przeciwwymiotne – zwalczanie nudności oraz zmniejszenie odruchu wymiotnego
antypsychotyczne – łagodzenie objawów chorób psychicznych i dolegliwości z tym związanych
przeciwzapalne – wsparcie przy zwalczaniu chorób zapalnych
przeciwutleniające – zmniejszanie objawów chorób neurodegeneracyjnych
przeciwnowotworowe – wsparcie przy zwalczaniu guzów i komórek rakowych;
antydepresyjne – łagodzenie objawów depresji i stanów lękowych;
przeciwdrgawkowe – znaczące ograniczenie aktywności napadów podczas choroby

CZYTELNIK
CZYTELNIK 18.04.2019, 17:00
GDZIE JEST PROSZĘ MODERATOR TEGO FORUM, KTÓRY POZWALA NA REKLAMĘ???
Mario
Mario 10.04.2019, 22:59
Dla osób niepełnosprawnych ze stopniem znacznym z poza gminy Krotoszyn też powinien być wstęp wolny dlaczego nie jest?

Pozostałe