Gdzie Astra będzie grać w trakcie modernizacji stadionu? Wymiana zdań

  • 10.04.2019, 11:54 (aktualizacja 13.04.2019 17:21)
  • Paweł Krawulski
Gdzie Astra będzie grać w trakcie modernizacji stadionu? Wymiana zdań Paweł Krawulski Andrzej Blandzi
Podczas wyborów zarządu Astry Krotoszyn doszło do ciekawej wymiany zdań między Andrzejem Blandzim a wiceburmistrzem Krotoszyna Ryszardem Czuszke.

Andrzej Blandzi, nestor lokalnych dziennikarzy sportowych, jest od lat jednym z najzagorzalszych sympatyków Astry. - We wrześniu klub będzie świętował  90. rocznicę istnienia - rozpoczął. Dalej mówił o konieczności godnego upamiętnienia tego faktu  oraz o przebudowie stadionu.

 

- Dochodzą do mnie głosy, że nadal nie wiadomo, gdzie w czasie remontu stadionu miejskiego Asterka będzie rozgrywała mecze ligowe - w Koźminie, Chwaliszewie czy innym miejscu. Pamiętam czasy, gdy Astra jeździła nawet do Kobierna. Proszę wyjaśnić, jak przebiegała będzie przebudowa stadionu i na co kibice mają się przygotować.

 

Wiceburmistrz Ryszard Czuszke przypomniał, iż rewitalizacja alei Powstańców Wielkopolskich i Błonia została podzielona na trzy etapy. - Pierwszy etap zakłada rewitalizację alei i ma się zakończyć jesienią tego roku - stwierdził. Drugi etap dotyczy Błonia, gdzie powstać ma m.in. skatepark i plac zabaw. Końcowy etap to przebudowa stadionu. - Na rozpoczęcie sezonu w 2021 r. stadion będzie gotowy. Zdaniem wiceburmistrza obiekt  zostanie przygotowany do rozgrywek na poziomie drugoligowym. Boisko zapasowe będzie miało sztuczną nawierzchnię.

Jeśli chodzi o miejsce rozgrywania meczów podczas budowy stadionu, miasto ma kilka propozycji, ale najpierw chce poznać opinię władz klubu.

Czuszke zaznaczył, że działacze sportowi powinni brać przykład z młodych ludzi z Tomnic i Kobierna. - Dzięki ich determinacji powstało tam nowoczesne boisko do gry w piłkę nożną. Wiele dali z siebie, wykonując prace porządkowe czy równając teren. Dopiero później zgłosili się do urzędu miasta z prośbą o pomoc. W ten sposób stali się natychmiast partnerami w dyskusji, a nie petentami, przychodzącymi do magistratu jedynie po fundusze - stwierdził, zachęcając do podobnego działania władze Astry.

Zdaniem wiceburmistrza możliwe lokalizacje zastępcze podczas prowadzenia inwestycji to np. stadion Towarzystwa Miłośników Piłki Nożnej w Krotoszynie, obiekt w Chwaliszewie czy wspomniane boisko na granicy Tomnic i Kobierna. Jeśli jednak piłkarze zechcą rozgrywać spotkania gdzieś indziej, miasto im to umożliwi.

Jeśli chodzi o uczczenie 90-lecia Astry, jej nowy prezes Mariusz Ratajczak ma już kilka pomysłów, w tym mecz z uznaną drużyną piłkarską, ale na razie nie zdradza szczegółów.

 

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe