Drugi dzień strajku. Szkoły są puste poza trójką na Błoniu. Egzaminy odbędą się

  • 09.04.2019, 12:50 (aktualizacja 13.04.2019, 20:20)
  • Sebastian Pośpiech
Drugi dzień strajku. Szkoły są puste poza trójką na Błoniu. Egzaminy odbędą się S.KALAK
We wtorek 9 kwietnia w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Miasto i Gminę Krotoszyn do strajku przystąpiło niemal 300 nauczycieli. Mimo to egzaminy dla klas ósmych i gimnazjalistów odbędą się we wszystkich szkołach podstawowych.

Według raportu przygotowanego przez Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krotoszynie strajkuje 292 nauczycieli (46,72% wszystkich zatrudnionych) oraz 36 pracowników niepedagogicznych (18,5% całości tej kadry).

Do szkół i przedszkoli przyszło łącznie 274 uczniów, co stanowi 5,51% wszystkich dzieci korzystających z edukacji i opieki przedszkolnej. Ponad połowę stanowią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie. - Dzisiaj w zajęciach dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych uczestniczy niemal 150 uczniów. Wczoraj był ich ponad 150, ale część wyjechała na wycieczkę - tłumaczy dyrektor Mariola Kaźmierczak. Okazuje się, że część nauczycieli podjęła akcję strajkową a część nie zrobiła tego.

W innych placówkach w zajęciach bierze udział od kilku do kilkunastu dzieci. A w największej w gminie placówce, tj. SP nr  8, gdzie strajkuje 100 proc. nauczycieli, nie było ani jednego ucznia. Szkoła zapewnia jednak chętnym obiady. Wydaje jednak tylko jednodaniowe i znacznie mniej, bo mniej więcej 70.

Pomimo tego we wszystkich szkołach podstawowych odbędą się w środę 10 kwietnia egzaminy. I to czasami w trudnej sytuacji kadrowej. - U nas strajkuje 95 proc. nauczycieli - mówi Renata Patalas, dyrektor SP nr 5. Komisję egzaminacyjną jednak udało się jej skompletować. - Posiłkujemy się nauczycielami z zewnątrz, są też nauczyciele z naszej kadry. Nie mamy w tym gronie emerytowanych pracowników  - zaznaczyła dyr. Patalas.

Bez problemu skompletowano komisje egzaminacyjne w SP nr 3. Przygotowano kilka sal, bowiem do egzaminu gimnazjalnego przystąpi również uczniowie z dysfunkcjami, gdyż placówka ta ma oddziały integracyjne.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 10.04.2019, 10:40
Prezydent RP zwrócił się z apelem do nauczycieli. Kwestia nauczycielskiego strajku zaczyna męczyć - nie bądź taki idź do pracy.
Barbara
Barbara 11.04.2019, 18:22
...i dalej będzie tak jak jest

Pozostałe