KOŹMIN. Koniec długiego serialu. Za trzecim razem wybrano Radę Osiedla nr 3. Walczak szefem

  • 7.04.2019, 20:36 (aktualizacja 07.04.2019 22:54)
  • Paweł Krawulski
KOŹMIN. Koniec długiego serialu. Za trzecim razem wybrano Radę Osiedla nr 3. Walczak szefem S.Kalak Do rady weszło 15 osób. Trzeci z prawej - przewodniczący Walczak
Determinacja samorządowych władz Koźmina została nagrodzona. Po dwóch kadencjach przerwy reaktywowano radę osiedla nr 3.

Ostatni, trzeci już, termin wyborów dla mieszkańców ulic Tysiąclecia i Kopernika wyznaczono na 4 kwietnia. Dwie wcześniejsze próby zakończyły się niepowodzeniem z racji wyjątkowo niskiej frekwencji. W związku z tym przewodniczący rady osiedla w latach 2007-11, obecny rajca powiatowy Marcin Leśniak, postanowił wspomóc magistrat. Przygotował akcję informacyjną o dacie wyborów i umieścił anons w mediach społecznościowych  Na terenie osiedla pojawiło się też ponad 150 ulotek.


W efekcie na zebranie przybyło 36 osób. Za stołem prezydialnym, oprócz przedstawiciela urzędu miasta odpowiedzialnego za wybory, zasiedli sekretarz gminy Irena Maroszek i radny miejski Karol Jankowiak. Na sali obecny był także radny Jacek Iwański. Zabrakło władz miasta.


Wybory przeprowadzono w drugim terminie. Wydłużenie zebrania spowodowało, że w sali pozostały tylko 34 głosy. Do rady zgłoszono 16 kandydatów. Najmniejsze poparcie (23 głosy spośród 29 ważnych) uzyskały 3 osoby - Monika Simakowicz, Grzegorz Skrzypek i Eugeniusz Walczak. Potrzebna więc była dogrywka, a w niej Skrzypek otrzymał 19, Walczak 17, a Simakowicz 13 głosów. Skład rady uzupełnili więc panowie.


Uczestników zebrania zapytano o sugerowaną przez nich liczbę członków zarządu rady, która według statutu może wynosić od 3 do 7. Wskazano na zarząd trzyosobowy. Chęć startu na przewodniczącego wyrazili Walczak i Skrzypek. Pierwszy zdobył 9, a drugi 6 głosów członków rady osiedla. Później mieszkańcy wybierali wiceprzewodniczącego. Przewodniczący zaproponował wcześniejszego swego kontrkandydata, czyli Skrzypka, który w tajnym głosowaniu otrzymał  14 głosów.


- Jestem szczęśliwy, że misja doprowadzenia do wyborów tej rady  zakończyła się pomyślnie. Gratuluję wybranym i oczekuję od nich wytężonej pracy. Problemów nie brakuje, wszak na tym terenie powstaje nowy blok - powiedział nam po spotkaniu radny Jankowiak.

 

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe