Bitwa o kasę zakończona! Za nami finał konkursu Banku Spółdzielczego w Krotoszynie

  • 7.04.2019, 14:54 (aktualizacja 07.04.2019 15:01)
  • Sebastian Pośpiech
Bitwa o kasę zakończona! Za nami finał konkursu Banku Spółdzielczego w Krotoszynie BS Krotoszyn Laureatki i wiceprezes BS Barbara Wiatrak
4 kwietnia odbył się finał trzeciej edycji konkursu Bitwa o Kasę, zorganizowanego przez krotoszyński Bank Spółdzielczy.

Konkurs trwał od listopada ub. roku. Przystąpiło do niego 19 szkół z naszego powiatu – 13 podstawowych i 6 ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie udział wzięło ponad 100 osób.  W finale w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 2 spotkało się 38 laureatów etapów wewnątrzszkolnych.


Ostatecznie nagrodzono tych, którzy zajęli miejsca od I do III w dwóch grupach – szkół podstawowych/gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi otrzymywali odpowiednio po 700, 600 i 500 zł. Nagrody pieniężne w wysokości 700 zł trafiły także do szkół uczestników, którzy zajęli I miejsca.


Na uczestników czekały też nagrody rzeczowe. Wszyscy ci, którzy aktywnie korzystali z konta w Banku Spółdzielczym oraz wzięli udział w popularyzacji oszczędzania, nie tylko zagwarantowali sobie punkty w konkursie, ale i wywalczyli torby sportowe. Finał składał się z dwóch części – obowiązkowej w formie testu oraz tej z zadaniami dodatkowymi, trwającej od listopada do końca lutego. Podczas finału zliczono zarobione punkty, aby wyłonić zwycięzców.  


Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 40 min. W tym czasie musieli odpowiedzieć na 35 pytań. Gdy komisja konkursowa sprawdzała poprawność rozwiązań, naliczała punkty i sumowała wyniki, uczestnicy oraz zaproszeni goście korzystali z poczęstunku, który specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie ZSP2.

 


Wyniki

 

Szkoły podstawowe i gimnazja

1. Jakub Stasiak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie
2. Julia Jarus - Gimnazjum w Kobylinie
3. Kornelia Ratajczak - Gimnazjum w Kobylinie

Szkoły ponadgimnazjalne
1. Damian Jabłoński – ZSP1 w Krotoszynie
2. Aleksandra Politowicz - I LO w Krotoszynie
3. Mikołaj Płóciennik - ZSP nr 1 w Krotoszynie

 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (2)

BS Krotoszyn

BS Krotoszyn

Organizatorzy przed wręczeniem nagród
BS Krotoszyn

BS Krotoszyn

Nagrodzeni uczniowie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe