Mocne słowa Broniarza. Stanowcza postawa ZNP w Krotoszynie. Jutro strajk (AKTUALIZACJA)

  • 7.04.2019, 13:32 (aktualizacja 07.04.2019 23:53)
  • (red.)
Mocne słowa Broniarza. Stanowcza postawa ZNP w Krotoszynie. Jutro strajk (AKTUALIZACJA) Archiwum RK Karol Kaj, szef oddziału ZNP w Krotoszynie
ZNP oraz FZZ (Forum Związków Zawodowych) odrzuciły propozycje dla nauczycieli, a zaakceptowała je tylko Solidarność. Od 8 kwietnia rozpoczyna się strajk nauczycieli w Polsce. Porozumienie rządu zawarte z NSZZ Solidarność odbyło się poza Radą Dialogu Społecznego.

- Jesteśmy w dramatycznym momencie – mówił w TVN24 przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. Szef ZNP w Krotoszynie, Karol Kaj, podkreśla, że rząd na lewo i prawo rząd rozdaje pieniądze, a nauczycieli ignoruje.

NIE dla nowej „piątki” PIS-u
Wg Broniarza rolnicza "piątka" Kaczyńskiego to przegrana nauczycieli z krowami i świniami. - To policzek wobec nauczycieli. Szkoda, że edukacja nie zasłała ujęta w którejkolwiek „piątce".
Nawiązał w ten sposób do obietnicy dopłat co najmniej 100 zł na jednego tucznika i 500 zł na  jedną krowę, która padła z ust prezesa Kaczyńskiego na konwencji regionalnej PiS w Kadzidle k. Ostrołęki. I to w czasie, gdy trwa spór zbiorowy nauczycieli z rządem.

Wszystkie placówki za strajkiem
Stanowczo wypowiada się także Karol Kaj, szef oddziału ZNP w Krotoszynie. Jego zdaniem sprawy zaszły za daleko. - Wszyscy wierzyli, że dostaniemy lepsze pieniądze za naszą pracę. Ale skoro na lewo i prawo rząd rozdaje pieniądze, a nam za pracę nie chce godziwie zapłacić, to nie ma innego wyjścia niż strajk – powiedział Rzeczy Krotoszyńskiej.  
Wszystkie placówki, które obejmują oddziały ZNP w Krotoszynie i Koźminie, wypowiedziały się za strajkiem. Nauczyciele mają być obecni w szkołach. Jak mówi Kaj: – Podpiszą się na liście strajkujących i zajmą się swoimi sprawami, np. poprawianiem sprawdzianów, ale nie będą świadczyli pracy, czyli nie poprowadzą zajęć lekcyjnych.

Pomoc instytucji miejskich
W czasie strajku chęć prowadzenia zastępczych zajęć z uczniami zgłosiły instytucje miejskie, jak np. Krotoszyński Ośrodek Kultury czy Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, o czym można  przeczytać na ich portalach. Burmistrzowie Krotoszyna i Koźmina rozmawiali z dyrektorami gimnazjów, czy możliwe będzie w trakcie strajku przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych.
Spotkanie ostatniej szansy zakończyło się fiaskiem.

 

(red.)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 11.04.2019, 10:14
Nadmienia się temat Biedronki. W Biedronce obsługa klienta różni się od obsługi w Dino. Jak można było się domyśleć w Biedronce nie podejrzewa się klienta o jakieś społeczne wymysły. Zakupy w Biedronce to życie staje się zdrowsze a dlatego, że towar nie jest sprzedawany na kawałki. W Dino to można kupić na kawałki jak salceson, pasztety, kiełbasy, szynki i inne
Donata Janiak
Donata Janiak 10.04.2019, 11:43
ZNP powinno bronić wszystkich nauczycieli, a nie tylko wybranych i nienależących do związku.A co na to pan Karol Kaj?
biedak
biedak 9.04.2019, 11:48
a kiedy podwyzki dla urzednikow ?
Dd
Dd 9.04.2019, 05:34
Broniarz nadaje 100 na tucznika 500 na świnie a kto uwaznie sluchal wie ze dotyczylo to dotacji unijnych.... nic tylko propaganda!!! Ludzie!!! Obudzcie się i zacznijcie myśleć . Przeciez ten strajk i nieustepliwosc są narzędziem wyborczym PO-KO . Nauczyciele dali sie wmanewrowac nie myśląc o konsekwencjach. A szkoda bo szkodzą dzieciom i rodzicom......
krotoszyn
krotoszyn 9.04.2019, 08:05
Nauczycielom złotówki pojawiły się w oczach i nic więcej już nie widzą... Niestety w Krotoszynie władze zarówno samorządowe jak i powiatowe (czytaj psl) bardzo ochoczo popierają strajk również ze względów politycznych, zresztą ilu nauczycieli i dyrektorów powiązanych jest albo z psl albo z po....
RodzicM
RodzicM 9.04.2019, 04:31
Nauczyciele nie uczą wogóle w szkole. Zadają dużo do domu zamiast na lekcji robić. Więcej rodzic wytłumaczy dziecku przy zadaniu domowym lub na korepetycjach, które coraz częściej są koniecznością bo nauczyciel nie umie wytłumaczyć lub mu się nie chce. Ten strajk to jakaś kpina !!!
też rodzic
też rodzic 11.04.2019, 19:01
Niby rodzic a piszesz jak dziecko...
moje dzieci też chodziły do szkoły i jakoś nie było tego problemu
Bel
Bel 9.04.2019, 00:57
Komentarze tutaj czytane, to poznaję po słowie co kto ma w głowie. Na żadnym portalu nieczytałem tylu negatywnych opinii o nauczycielach co tutaj. Ciekawe ile macie lat studiów za sobą, ile kursów, podyplomówek skończonych. Nigdy nie pracowałem w szkole i nie chciałbym, mimo tych wakacji.
Jan
Jan 8.04.2019, 22:28
Za dni strajku nauczyciele niepowinni dostawac wynagrodzenia,tak jak jest w niemczech,niech im placa zwiazki
Krotoszyniak
Krotoszyniak 11.04.2019, 19:04
W Miliczu nauczyciele dostaną wynagrodzenie za czas strajku, we Wrocławiu też - trzymam kciuki, żeby nasi dostali
Rodzic_nauczyciel
Rodzic_nauczyciel 8.04.2019, 22:02
To ja zapraszam tych wszystkich"przemądrzałych" na tydzień do pracy w szkole 😀
NBV
NBV 30.04.2019, 20:22
A CIEBIE NA KASE DO BIEDRONKI
ja
ja 11.04.2019, 07:01
A ja do biedronki na kasę.
Walek
Walek 9.04.2019, 19:03
no to jutro skladaj wypowiedzenie - założę sie o parę srebrników, ze na twoje miejsce zglosi sie 10 chętnych moze i lepiej wykształconych.
Rodzic
Rodzic 8.04.2019, 22:23
A ja zapraszam Ciebie na tydzien do Mahle. Zarobisz co prawda mniej niz w szkole... ale za to przepracujesz 8 godzin i do domku... zadnego poprawiania sprawdzianow itd....
Kasjerka
Kasjerka 8.04.2019, 21:38
Jak nauczycielom nie odpowiada praca w szkole to do marketu na kase.
Zal
Zal 16.04.2019, 23:02
A dlaczego ludzie po studiach maja isc prcowac na kasę jak Pani po zawodowce?!!!! Nie po to się uczyli, żeby teraz pracować na kasie! A wszyscy ci, którzy tak piszą, to z zazdrości się zaraz posikaja, bo dobrze wiedzą, że sami niczego sobą nie reprezentuja
ptyś
ptyś 3.05.2019, 10:46
Jest wiele miejsc pracy dla tak WIELCE wykształconych,gdzie mogą sie realizowac.Nie musi to byc szkola.Krzywda wam się dzieje??Jakos nikt z was nie szuka innej pracy....Dlaczego nie chcecie sobie polepszyc??Przeciez praca nauczyciela jest taka ciężka,wynagrodzenie kiepskie....Nie macie ambicji???aby sobie to ciężkie życie poprawic...Wolicie stękac i obwiniac innych o swój brak zaradnosci..Dlaczego??Wiele osob zmienia miejsce pracy, miasto,kraj?..No tak ,wy to patrioci....
felczer
felczer 9.04.2019, 08:32
W szpitalu pielęgniarek tez brakuje
Andrzej
Andrzej 8.04.2019, 19:02
Zdaje się, ze ktoś robi tu politykę panowie dyskutanci lub panie dyskutancie. Tymczasem jest problem i trzeba go rozwiązac. Nie zgadzam się z lekceważeniem nauczycieli
Zteroryzowany przez ZNP
Zteroryzowany przez ZNP 8.04.2019, 16:54
Do kopalni.
rodzic
rodzic 11.04.2019, 19:06
ooo! przecież to sam pan Dorn, tylko wtedy było chyba coś o kamaszach
olo
olo 8.04.2019, 13:04
a to jest ten pan co codziennie go widze przed ratuszem na fajce -czy sie myle.
8922
8922 8.04.2019, 12:17
Poprawianie to nie praca bo tam się nie pracuje, tam się spędza czas w okresie miedzy urlopem
Jan
Jan 8.04.2019, 11:36
Za co podwyżki? dzieciaki uczą sie na korepetycjach nie w szkole
olo
olo 8.04.2019, 16:51
Niestety dla wygody rodziców albo...al ich wyzszych aspiracji.
Rodzic
Rodzic 8.04.2019, 13:37
Dobrze powiedziała.
rodzic
rodzic 8.04.2019, 08:32
W głowie się im poprzewracało!! Za mało wakacji mają, że jeszcze w kwietniu muszą odpocząć? Teraz siedzą nic nie robią a rodzice muszą kombinować żeby załatwić opiekę dla swoich dzieci.
Wszyscy rodzice wypowiadają się negatywnie o waszych działaniach, nie popierają waszych żądań, to gdzie to wasze poparcie?? Powinniście siedzieć w szkole od 7 do 15 i dopiero wtedy do domu, tak jak każdy pracujący... 8 godzin pracy!
jee
jee 8.04.2019, 16:53
To twoje dziecko! Zajmij się nim sam!
gosc
gosc 7.04.2019, 19:55
Połowe niby nauczycieli zwolnic zadna strata dla ucznia jak uczył nieudacznik
Rodzic
Rodzic 7.04.2019, 14:33
Rany!!!
„Podpiszą się na liście strajkujących i zajmą się swoimi sprawami np. poprawianiem sprawdzianów, ale nie będą świadczyć pracy”.
A ja myślałam, że poprawianie sprawdzianów to ich praca zawodowa?!
To zaprzeczenie w jednym zdaniu!

Pozostałe