POGORZELA. Konkurs Piosenki Wszelakiej. Objawiły się nowe talenty

  • 5.04.2019, 16:40 (aktualizacja 05.04.2019 16:49)
  • Edyta Siama
POGORZELA. Konkurs Piosenki Wszelakiej. Objawiły się nowe talenty MGOK w Pogorzeli Animuszu występującym wykonawcom dodawał dyrektor MGOK w Pogorzeli – Mariusz Ossowski
O ugruntowanej już tradycji możemy mówić w przypadku Konkursu Piosenki Wszelakiej „Pogorzela-lajf”, organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, który w tym roku odbył się po raz ósmy.

Świadczy o tym niegasnące zainteresowanie tą imprezą ze strony młodych piosenkarzy, którzy przyjechali do miasteczka z okolicznych gmin i powiatów, by zaprezentować przygotowany przez siebie repertuar. Ich muzykowaniu przysłuchiwała się komisja konkursowa, w której zasiedli: Anna Fahner z Urzędu Miejskiego w Pogorzeli oraz dwaj instruktorzy muzyczni – Andrzej Hodowany z Piasków i Norbert Radomski z Pleszewa.


Młodzi wykonawcy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach. W grupie młodszej zwyciężyła Maria Kupczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wlkp., drugie miejsce zajęła Sara Majchrzak z leszczyńskiego klubu Na Piętrze, a trzecie Antonina Regulska ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli.


Wśród starszych wykonawców palmę pierwszeństwa przyznano Jagodzie Ostanowicz z Gimnazjum nr 9 w Lesznie, natomiast drugie miejsce zajęła Katarzyna Płaczek z Zespołu Szkół w Jutrosinie, a trzecie – Maja Kupczyk z MDK w Ostrowie.

 
 – Już drugi raz z rzędu miałam zaszczyt zasiąść jako jurorka w tym konkursie – mówi Anna Fahner. – Pamiętając konkurs ubiegłoroczny, wiedziałam, że poziom będzie wysoki, ale nie spodziewałam się, że aż tak bardzo. Dla kogoś, kto kocha muzykę, było to niepowtarzalne przeżycie. Nasze obrady trwały długo, bo każdy artysta chciał przekazać coś innego, każdy był indywidualny. Naprawdę trudno było wybrać zwycięzców. 

 
Gościem specjalnym tegorocznego konkursu była młoda mieszkanka Pogorzeli, Sabina Robakowska, która ma na swoim koncie wiele sukcesów wokalnych. Ostatnio wystąpiła w prestiżowej imprezie organizowanej przez aktorkę Annę Dymną, w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

 

 

Edyta Siama
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe