Po latach na dworzec w Krotoszynie wróciło życie. Jeszcze trochę jest do zrobienia

  • 05.04.2019, 13:35
  • Grzegorz T. Śnieciński
Po latach na dworzec w Krotoszynie wróciło życie. Jeszcze trochę jest do zrobienia G.T.Śnieciński
Niedawna reaktywacja połączeń ożywiła ruch na krotoszyńskiej stacji. Po dwóch tygodniach funkcjonowania linii do Wrocławia można z lekkim optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Pasażerów systematycznie przybywa, szczególnie w weekendy. Wiosenna aura sprzyja wycieczkom, choćby w Dolinę Baryczy. Pociągi Kolei Dolnośląskich zadomowiły się już w Krotoszynie, ale odczuwane są niedogodności.

Są mankamenty
Szwankuje skomunikowanie z pociągami Kolei Wielkopolskich. Rozkładu jazdy nie dostosowano do połączeń poznańskiego urzędu marszałkowskiego. W efekcie nie zapewniono szybkich przesiadek w Krotoszynie, co jest istotną przeszkodą w osiągnięciu dobrej frekwencji.
Na 3 dni przed inauguracją przewozów miało odbyć się spotkanie w tej sprawie. Rozmowy rozpoczęto parę dni później. Na razie nie przyniosły one efektu, ale kolejne pertraktacje mają odbyć się w połowie kwietnia. Zaplanowana na 9 czerwca korekta rozkładu jazdy nie będzie przełomem, znaczących zmian należy się spodziewać dopiero w grudniu.

Ale przeważają plusy
Samorządowcy z Krotoszyna i Milicza poruszyli sprawę niedostosowania godzin odjazdów i przyjazdów pociągów do potrzeb. Nie zapewniają one m.in. dojazdów do Wrocławia na godz. 8.00 czy późniejszego niż o 19.30 powrotu. Sporym zawodem jest także skierowanie większości pociągów przez Oleśnicę, gdzie konieczna jest zmiana kierunku jazdy, co wydłuża podróż o kilkanaście minut.
Mimo tych wszystkich niedociągnięć mieszkańcy są zadowoleni. Plusem są (w niektórych kursach) nowoczesne składy typu Impuls. Wybierając się w podróż pociągiem Kolei Dolnośląskich warto skorzystać z ofert specjalnych. Przykładowo – cena biletu normalnego na trasie Krotoszyn-Wrocław Gł. wynosi 19.80 zł, wybierając ofertę Razem z KD i podróżując z co najmniej jedną osobą, za bilet zapłacimy 13.86 zł. A jeśli chcemy się wybrać na wycieczkę, to za rower zapłacimy jedynie 2 zł.

 

Grzegorz T. Śnieciński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe