Poseł Dziedziczak w Krotoszynie: Mówię stanowcze "nie" przywilejom dla osób homo

 • 3.04.2019, 15:38 (aktualizacja 03.04.2019 16:56)
 • Paweł Krawulski
Poseł Dziedziczak w Krotoszynie: Mówię stanowcze "nie" przywilejom dla osób homo Pawel Krawulski
18 marca w krotoszyńskim biurze Prawa i Sprawiedliwości poseł Jan Dziedziczak przedstawił kandydatów tej partii w majowych wyborach do europarlamentu w obejmującym Wielkopolskę okręgu nr 7.

Liderem wielkopolskiej listy PiS będzie prof. Zdzisław Krasnodębski. - Pan profesor jest oceniany jako jeden z najlepszych polskich europarlamentarzystów, znakomicie przygotowany do tej roli. Zna perfekcyjnie trzy języki obce. Rozumie też mentalność Europy, gdyż przez lata mieszkał za granicą i wykładał na  najlepszych uczelniach – rekomendował lidera Dziedziczak.

Komitet polityczny PiS zdecydował też, że dwójką na wielkopolskiej liście będzie Andżelika Możdżanowska. - To postać doskonale znana państwu dziennikarzom - skomentował krótko poseł. Przypomnijmy: Możdżanowska weszła wczesniej do Sejmu RP z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Trzecie miejsce zajmie Joanna Lichocka, a ostatnie, dziesiąte - Dziedziczak.

- Zależało mi, by wspomóc listę z Wielkopolski, bo od kilkunastu lat z jestem z tym regionem mocno związany – wyjaśnił gość i zaapelował o liczny udział w zaplanowanych na 26 maja eurowyborach. Zapewnił, że jeśli zostanie wybrany, będzie walczył m.in. z używanymi niekiedy w prasie europejskiej stwierdzeniami typu polskie obozy koncentracyjne.

Zdaniem posła majowe wybory będą batalią cywilizacyjną  pomiędzy zjednoczoną prawicą a Koalicją Obywatelską. - Nasi oponenci nie mają programu, więc proponują wojnę ideologiczną, awanturę obyczajową.  

Dziedziczak opowiada się przeciwko przywilejom dla osób homoseksualnych. - Homoseksualiści mają takie same prawa, jak inni obywatele, ale mówię stanowcze “nie” przywilejom dla tej grupy, opłacanym z naszych wspólnych podatków.

Radny powiatowy z PiS Jarosław Kubiak zapewnił, że krotoszyńskie koło tej partii popiera gościa. - Chcemy, aby otrzymał mandat i zdobimy wszystko by tak się stało – stwierdził.

 

 

Lista PiS do Parlamentu Europejskiego. Okręg nr 7

 

 

 1. Zdzisław Krasnodębski (europoseł)
 2. Andżelika Możdżanowska (posłanka)
 3. Joanna Lichocka (posłanka)
 4. Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych)
 5. Ryszard Bartosik (poseł)
 6. Marcin Porzucek (poseł)
 7. Lidia Dudziak (radna z Poznania)
 8. Robert Popkowski (radny sejmiku woj.)
 9. Joanna Frankiewicz (b. radna z Poznania)
 10. Jan Dziedziczak (poseł).

 

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pis...da? Zabierze
Pis...da? Zabierze 5.04.2019, 08:07
No a co z Jaroslawa? Niby stary kawaler,bez konta i prawa jazdy,a obraca miliardami w przekrecie Srebrna.

Pozostałe