Pracownicy szpitala chcieli 500 zł, niektórzy zgodzili się na niższą podwyżkę. Inni negocjują z dyrekcją

  • 02.04.2019, 15:54 (aktualizacja 03.04.2019, 16:54)
  • Paweł Krawulski
Pracownicy szpitala chcieli 500 zł, niektórzy zgodzili się na niższą podwyżkę. Inni negocjują z dyrekcją Pixabay.com O podwyżkę walczą m.in. rehabilitanci
Pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie postanowili wyciągnąć rękę do dyrekcji i kontynuować rozmowy. W zamian osiągnięto wstępne porozumienie.

Przypomnijmy sytuacja patowa w SP ZOZ-ie była od jakiegoś czasu. Wszak do protestu włączyli się rehabilitanci, laboranci, diagności, kierowcy karetek. To właśnie oni przez dwa związki zawodowe, które reprezentowali Mariola Rękosiewicz i Mieczysław Lindner, zwrócili się do dyrekcji z żądaniem. Chcieli podwyżki wynagrodzenia o 500 zł brutto.
Sytuacja pogorszyła się, gdy 12 z 14 transportowców udało się na zwolnienie lekarskie.
Dyrekcja przystąpiła do rozmów. Jaki jest tego efekt? 

- Podpisaliśmy wstępne porozumienie. Dyrekcja zgodziła się wypłacać nam dodatek do pensji. W przypadku znalezienia funduszy mamy otrzymywać tą kwotę do podstawy wynagrodzenia. Ale to dopiero pierwszy krok - mówi przewodniczący Lindner.

 

Okazuje się, iż dyrekcja zgodziła się podwyższyć wynagrodzenia w mniejszej skali niż domagali się tego pracownicy oraz związkowcy. Dotyczy to jednak pracowników zrzeszonych w Międzyzakładowym Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Pracowników Ochrony Zdrowia. Należą do niego: sprzątaczki, kierowcy-sanitariusze, opiekunki medyczne, magazynierzy, rejestratorki, sekretarki, pracownicy administracji i  asystenci osób niepełnosprawnych. Zaproponowano dwie stawki: 300 i 400 zł. Wzrost pensji i uzależniony jest od wykonywanego zajęcia. 300-złotowy dodatek otrzymują np. sprzątaczki, a 400 zł m.in. kierowcy czy opiekunki.

Związkowcy dali też czas czas dyrekcji na to, by podwyższyć wynagrodzenia o żądaną wcześniej kwotę, tj. 500 zł. - Czas upływa w lipcu - przypomina Lindner. - Porozumienie jest tylko pierwszym krokiem - kończy.

***

KOMENTARZ RZECZNIKA PRASOWEGO SPZOZ SŁAWOMIRA PAŁASZA:

Terenowa Organizacja Związkowa nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie nadal prowadzi konsultacje z dyrekcją w sprawie porozumienia. Zrzesza ona: techników RTG, fizjoterapeutów, rehabilitantów, techników analityki medycznej, diagnostów analityki medycznej.

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hm
hm 09.04.2019, 11:47
A kiedy podwyżki dla urzędników?

Pozostałe