Drogę do Trzemeszna zrobi firma zewnętrzna. Z PZD niby lepiej?

  • 22.03.2019, 17:45 (aktualizacja 29.03.2019 17:45)
  • Paweł Krawulski
Drogę do Trzemeszna zrobi firma zewnętrzna. Z PZD niby lepiej? S. Kalak
Na fatalny stan drogi łączącej Trzemeszno z Rozdrażewem narzekają mieszkańcy. Chcą jej naprawy. Tymczasem powiat zmienił strategię i zlecił te remonty firmie zewnętrznej.

Stan drogi pozostawia wiele do życzenia. Przypomina szwajcarski ser. Na całej jej długości jest pełno dziur, co udokumentował współpracujący z nami fotoreporter Sebastian Kalak.

Z racji, że droga ta wchodzi w skład Powiatowego Zarządu Dróg, sprawa - niestety jak pokazuje doświadczenie – wydłuża się. Zwraca na to uwagę w rozmowie z Rzeczą Krotoszyńską przewodniczący Rady Gminy w Rozdrażewie Wiesław Jankowski.

- O ile mnie pamięć nie myli, nikt z radnych nie apelował o pilne zajęcie się stanem tej drogi. Oczywiście, jej stan jest daleki od ideału, lecz na terenie gminy są jeszcze gorsze - stwierdził. Wymienił m.in. odcinek miedzy Nową Wsią a Rozdrażewem. Przy jednym ze skrętów w okolicach cmentarza znajdują się dwa duże ubytki w drodze. W czasie wykonywania manewru wymijania, kierowcy nie mają innej możliwości, jak wjeżdżać w te dziury. Wpływa to na późnej na uszkodzenia pojazdów. 

Dyrektora PZD Krzysztofa Jelinowskiego szef rozdrażewskiej rady nie zamierza jednak bronić. A wszystko przez jego postawę przez wiele lat. Jelinowski przyjeżdżając na różne posiedzenia samorządowców, w tym sesje i komisje rady, obiecuje wiele, by później tych obietnic nie respektować.

Ale jako doświadczony samorządowiec stara się widzieć pozytywy. - Zauważam poprawę i w tej kwestii. Wreszcie po 8 latach wykonano podnoszony przeze mnie wniosek dotyczący zmiany nawierzchni na odcinku Dąbrowa-Kobierno. Także inne zaległości się ruszyły - mówi. Wskazuje, że powiat powinien iść drogą utorowaną przez gminę Rozdrażew. Tam wszyscy mogą zgłaszać wnioski, a firma w maju wykonuje je kompleksowo.

Okazuje się, że starostwo przyjęło w tym roku inny scenariusz swoich działań. - Remonty pozimowe dróg wykona firma zewnętrzna ze Stargardu Szczecińskiego, zwycięzca przetargu - informuje dyr. Krzysztof Jelinowski. Dodaje, iż prace rozpoczną się od poniedziałku 18 marca.  Na początku firma skupi się na najważniejszych drogach łączących powiaty. Pierwsze prace wykonane zostaną na odcinku Dobrzyca-Wyki-Rozdrażew- Krotoszyn. Na ten cel zabezpieczono 800 ton materiałów i ok. - jak wylicza Jelinowski - 380 tys. zł. w budżecie.

Jedynym zmartwieniem pozostaje pogoda. – Jeśli będą opady deszczu, to niestety prace przeciągną się. Specjalna emulsja wówczas się rozpuszcza - kończy dyrektor.

 

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z
z 24.03.2019, 12:38
Stargardu Szczecińskiego już nie ma. Istniał do roku 2015. Dzis jest tylko Stargard. To od nas ponad 300 km. Bliżej nie ma wykonawców naprawy drogi? Kto zapłaci za ich dojazdy i przywóz sprzętu? A może to firma widmo jak ta od ul. Raszkowskiej w Krotoszynie?

Pozostałe