Szpital szuka nowego ordynatora ginekologii

  • 18.03.2019, 16:31 (aktualizacja 29.03.2019 17:49)
  • Sebastian Pośpiech
Szpital szuka nowego ordynatora ginekologii
Po rezygnacji lek. Andrzeja Krzyżanowskiego z funkcji ordynatora i Tomasza Wojno z funkcji jego zastępcy, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie stanął przed nie lada problemem.

Sprawa niepokoi starostę Stanisława Szczotkę, bowiem to powiat jest organem założycielskim SPZOZ i wziął na swoje barki ciężar rozbudowy szpitala przy ul. Mickiewicza, gdzie m.in. będzie przeniesiona ginekologia z położnictwem. Oddział musi jednak mieć szefa. Narodowy Fundusz Zdrowia może nie dać kontraktu całej placówce, której brakuje ordynatora jednego z podstawowych oddziałów.

– Dotychczasowy ordynator nie wróci na stanowisko ze względów zdrowotnych. Lekarka Gabriela Piaskowska także nie podejmie się pełnienia funkcji ordynatora. Z tego, co mi przekazano, wynika, że lekarz Remigiusz Kępa również nie. Rozmawialiśmy na posiedzeniu zarządu powiatu o konieczności szukania nowego ordynatora spośród lekarzy z zewnątrz – stwierdza włodarz powiatu.  

Po fiasku rozmów z Krzyżanowskim SPZOZ opublikował na swej stronie internetowej ogłoszenie o planowanym zatrudnieniu lekarza specjalisty z zakresu ginekologii i położnictwa na stanowisku kierownika oddziału szpitala w Krotoszynie.

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 23.03.2019, 07:02
Na koniec moich rozważań to wynika, że tak to wypadło. Kościół czy władze Krotoszyna powinny by przeanalizować pewne sprawy a wynikłe krzywdy naprawić.
Marian
Marian 21.03.2019, 18:53
W dalszym ciągu sprawy szpitalne są dławiące i według różnych przewidzeń może być nadal źle..
jan c
jan c 20.03.2019, 08:06
czyli oddział opiera się na 4 emerytach, jedna osoba w wieku produkcyjnym, ha ha super

Pozostałe