Co z parkowaniem na ul. Słodowej. To chodnik czy parking? (AKTUALIZACJA)

  • 14.03.2019, 14:54 (aktualizacja 29.03.2019 18:50)
  • Sebastian Pośpiech
Co z parkowaniem na ul. Słodowej. To chodnik czy parking? (AKTUALIZACJA)
Do naszej redakcji nadesłano zdjęcia i krótki opis sytuacji, jaka ma miejsce bardzo często przy jednym ze sklepów na ul. Słodowej w Krotoszynie.

Mieszkaniec Krotoszyna jest oburzony. Na dowód tego zrobił kilka zdjęć, aby nagłośnić sprawę.

 Czy na załączonych zdjęciach widzimy chodnik czy parking? Ja widzę chodnik, ale nie ma dnia, aby można tam przejechać wózkiem z dziećmi. Policja przejeżdża i problemu nie widzi - pisze w liście do redakcji "Rzeczy Krotoszyńskiej".

Jak mówi rzecznik policji, kilka lat temu funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego wyjaśniał sprawę u właściciela posesji. 

- Podczas rozmowy właściciel przedstawił mu stosowne mapki, z których wynika, że teren jego posesji sięga niemal aż po krawężnik, a poza tym jest od budynku aż do jezdni  wyłożony jego prywatną kostką - stwierdził asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik krotoszyńskiej policji.
Rzecznik policji nie był pewny na 100 proc., więc skierował nas jednak do zarządcy drogi w celu szczegółowego wyjaśnienia problemu. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie poinformował nas, że cały ten teren nie jest prywatną własnością. Od krawężnika jest bowiem ok. 50 cm chodnika.

O ile mnie pamięć nie myli to za krawężnikiem jest około półmetrowy pas drogi a reszta nieruchomości to teren prywatny. A zatem z tego wynika, że pojazdy mogą parkować przy sklepie, ale od krawężnika na szerokości ok. 50 cm musi zostać wolne przejście dla pieszych - dyrektor PZD, Krzysztof Jelinowski.

 

 

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sylwek
Sylwek 25.03.2019, 14:51
To panie Jelinowski pan wyłoży tam pasek kostki w innym kolorze i oznaczy że te 50cm to jest chodnik tak by parkujący wiedzieli jak stawiać auto
PIESZY
PIESZY 22.03.2019, 21:13
Inny kwiatek-kto wydał zgodę na kopertę na CHODNIKU,na ul.56 pułku przed siłownią pod nosem POLICJI?Gdzie jest 150 cm na przejście???
SKANDAL.
Zainteresowany
Zainteresowany 20.03.2019, 19:38
Witam. Ja w sprawie wypowiedzi rzecznika policji. Mówi Pan że ktoś prywatny wyłożył własną kostką odcinek od sklepu do jezdni. Czy to może być wyznacznikiem tego że to jego grunt??? Jeżeli Pan wyłożył by kostką jakiś odcinek miasta to znaczyło by to że to Pańska ziemia??? Ciekawa dyskusja się rozwija. Czekam na odpowiedzi.
Krotoszynianin
Krotoszynianin 20.03.2019, 19:26
Pan Dyrektor PZD tłumaczy że około pół metra jest tam chodnika. Brawo panie dyrektorze za precyzyjne tłumaczenie. Co to znaczy OKOŁO? Skoro jest tam żeczywiscie jakiś odcinek dla pieszych to należy go zaznaczyć pasem i znakiem zakazu parkowania. No chyba że darujecie komuś odcinek około pół metra szerokości i około 10-ciu metrów długości w prezencie. Skoro tak to proszę podarujcie każdemu mieszkańcowi miasta taki odcinek gruntu. Skoro można oznaczyć pasami parkingi płatne to chyba można też oznaczyć chodnik. Proszę zwrócić uwagę na to że ludzie omijając stojące tam samochody muszą wtargnąć na ruchliwą drogę . Czy nie sądzi Pan że jest to zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców miasta. Proszę by się Pan odniósł do tej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie Krotoszynianin.
naboki
naboki 14.03.2019, 17:50
Odpowiadając na pytanie w tytule: to jest chodnik. Natomiast parking jest po drugiej stronie ulicy- oczywiście płatny. Powinno być więcej płatnych parkingów, a jak. O dziwo, gdziekolwiek się zaparkuje na płatnym, nie zdąży się dojść do parkomatu a kontroler już wypisuje mandat :) Sam miałem dokładnie tam taką sytuację.

Pozostałe