Zbiera na adwokata dla skazanego za zabijanie karpi bez ogłuszania

  • 13.03.2019, 15:46 (aktualizacja 13.03.2019 16:08)
  • Sebastian Pośpiech
Zbiera na adwokata dla skazanego za zabijanie karpi bez ogłuszania GOSTYN24.PL Leszek Świerzewski i skazany na 3 miesiące więzienia Wojciech C. z Rozdrażewa
W obronie skazanego za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad karpiami na krotoszyńskim targowisku 59-latka stanął Leszek Świerzewski z Pudliszek. Chce on pomóc mieszkańcowi gm. Rozdrażew, ponieważ nie zgadza się z decyzją sądu. Zainicjował zbiórkę pieniędzy w internecie na adwokata.

W Sądzie Rejonowym w Krotoszynie odbyła się rozprawa przeciwko Wojciechowi C., któremu zarzucono znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad karpiami. Mężczyzna za pomocą tępej gilotyny ucinał karpiom głowy.

Miało to miejsce  w grudniu ub. roku na targowisku w Krotoszynie. Zdaniem przedstawicieli fundacji na rzecz zwierząt Viva!, mieszkaniec pow. krotoszyńskiego nie ogłuszał zwierząt przed ich uśmierceniem, dlatego sprawę zgłoszono policji. O sprawie pisaliśmy TUTAJ

11 marca 59-latek usłyszał wyrok 3 miesięcy bezwzględnego więzienia. Odwoła się od niego, gdyż wyrok nie jest prawomocny. Wojciech C. w trakcie procesu nie miał obrońcy i sam tłumaczył swoje postępowanie.

Oburzony wyrokiem sądu jest mieszkaniec Pudliszek (pow. gostyński) Leszek Świerzewski, który z pomocą portalu zrzutka.pl, postanowił zebrać pieniądze na adwokata dla skazanego. Jego zdaniem wyrok jest  kuriozalny. I pyta jak zabijane są inne zwierzęta. - A odławianie ryb i masowe ich przetwarzanie na statkach? Byłem nad morzem i widziałem jak odbywa się ten proces. Tam się ryby nie ogłusza, tam zostawia się ją bez wody i ona umiera. Czy to jest w porządku? - czytamy na łamach portalu gostyn24.pl.

13 marca osobiście spotkał się ze skazanym handlarzem ryb  i poinformował go o swoich planach.

Internetowa zbiórka ruszyła. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ
 

 

Sebastian Pośpiech
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rybka
Rybka 15.03.2019, 23:11
Za moment wędkarzy będą zamykać bo przecież rybka złapała się na haczyk a zły wędkarz ją holował i męczył :)))))
Kłusownicy na piedestał ogłuszają prądem ;)
Facet gilotynę powinien naostrzyć, a ludzie widząc gotowe płaty w sklepach zapomina że kiedyś to mięsko żyło?

tomek
tomek 15.03.2019, 12:58
Taki mały gang morderców ryb: od 18 minuty
https://www.youtube.com/watch?…
Ogłuszanie - śmiechu warte. Niech se pani oskarżyciel weźmie ten młotek i walnie w swój łeb.
tomek
tomek 15.03.2019, 12:47
Może być alkoholikiem złodziejem i ***em - jakie to ma znaczenie. Wyrok jest skandaliczny - nie można wsadzać ludzi do więzienia za zabicie ryby!!! Specjalnie jej nie torturował - nie przypalał papierosem, obcinał im łby żeby te babcie z targu nie musiały robić tego same w domu. Jeśli to kogoś bulwersuje to niech nie patrzy i przejdzie na wegetarianizm. Można mu było dać 20 godzin prac społecznych w schronisku. Co on wyniesie z tego wyroku? Nienawiść do sądu i władzy.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 15.03.2019, 03:19
Złomiarz, alkoholik. robić mu się nie chce to żeruje na okazji, mógłby się z tym schować ale po co, jak kasa jest a kierowca czeka bo prawko mu zabrali, to nie ma co przeciągać czasu, a teraz płacz i lament, masakra mi powiedziano kiedyś za błędy się płaci, ja za swoje płacę, więc niech opuści głowę i odsiedzi swoje winy... W domu straty nie będzie jak zniknie na 3 miesiące.. Niech się cieszy ze tylko tyle. A naucz takiego i wyciągnij go raz z kłopotów to będzie dalej odpierniczal bo będzie przekonany że znowu ktoś pomoże..
Xxx
Xxx 15.03.2019, 07:36
Prawda gospodarstwo po rodzicach przechlał o kare to sie prosił osobiscie w tamtym roku widzialem jak go ostrzegali zeby tak nie robił to sobie nic z tego nie robił,prawojazdy zabrane kilka razy,
Wszystko na wlasne życzenie a teraz płacz
Nikt za nim nie będzie płakał jak pojdzie siedziec
Miko
Miko 14.03.2019, 22:06
Widzisz ośle coś narobił nagrywając film. Ciekawe ile ty dostaniesz za nagrywanie bez pozwolenia
Uwagasmog
Uwagasmog 14.03.2019, 21:12
Ta gazeta to brukowiec. Mam nadzieję że zbankrutujecie. Najpierw sami wypisujcie jakie to bestialstwo żeby zrobić clickbait, a teraz jak gościu nie ma lekko, to link do zbiórki podajecie. Mózgi to wy macie jak te karpie. Prawda jest taka że wszyscy tak uśmiercają karpie, tj. bez tajenia, a ten facet poprostu był głupi, bo nie zrobił tego w namiocie tylko na widoku. Raz że gilotyna tempa, a raz że bez tajenia, no to w końcu jak? Dno i wodorosty... Zamknijcie te redakcję bo się ośmieszacie. Dołożyłem się do tej zbiórki i mam nadzieję że ktoś sięgnie po rozum do głowy. A z aborcja jak jest z zatajeniem, czy bez?
jozek
jozek 14.03.2019, 21:33
A ja ze szwagrem i wujem Leonem chetniebym sie dolozyl na jakies krople nasercowe dla ciebie,bo ci żyłka penknie. Ładnie zes poszedl. Z ta aborcja weź sie zataj facet
bej
bej 14.03.2019, 20:42
Wstyd Panie Leszku, wstyd i hańba. To co Pan robi to popieranie bestialstwa.
Rafal
Rafal 14.03.2019, 18:47
Spróbujcie ogłuszyć karpia co ma ze 3 kilo jedny ciosem

.... Gość wali pałką w łeb karpia
- co pan robisz !!!!
- ogłuszania go przed śmiercią

rolex
rolex 14.03.2019, 14:38
hahahahahaha juz sie dokladam Dobrze dziadowi
tomek
tomek 14.03.2019, 08:03
I na koniec - jak ten gość trafi faktycznie do więzienia to chyba reszta więźniów padnie ze śmiechu - zabójca karpi. Przepraszam - to nie jest śmieszne - to jest tragiczne.
tomek
tomek 14.03.2019, 07:59
Ostrygi zjada się żywe - czemu nikt się nie oburza że cierpią. W momencie przełykania jeszcze żyją. Jak pająka w łazience rozdepniesz to też pewnie cierpi. Może mu pawulon podać wcześniej?
tomek
tomek 14.03.2019, 07:49
Przed świętami pojawiają się artykuły o cierpieniu karpi. Obrońcy zwierząt - zrozumcie - karp (jak i reszta zwierząt hodowlanych) jest produkowany przez człowieka tylko w jednym celu - zabicia i zjedzenia. O co wam chodzi? O samo narzędzie tej egzekucji? O to że ta gilotyna była tępa? Jakby była ostra to by było wszystko ok? Ogłuszanie czyli miażdżenie łba młotkiem jest takie humanitarne?
gossc
gossc 14.03.2019, 06:54
Przed swietami gazety narobily szumu z artykułem,, a teraz pisza o zrzutce redaktorzy sami powinni zaplacic za wszystko poniewaz oni do tego doprowadzili artykuły ostatnimi czasy w gazetach z naszego regionu sa bezsesowne dziecinne brane od konkurencji zadnej powznej sprawy tylko opisywane nieszczescia ludzi....
Marian
Marian 14.03.2019, 06:47
Nie mam zamiaru kogoś poniżać czy wywyższać ale jak mi wiadomo,że wieś Rozdrażew miał czy ma tzw.swoje za uszami.
Ja Ce
Ja Ce 14.03.2019, 05:45
Jednym łajdactwem nie można usprawiedliwiać drugiego..
Pytanie czy zabikanie wogole jest humanitarne..? I czy walenie w łeb jest lepsze niż gilotyna...? Sąd musiał by sprawdzic na tych pseudo eko..
gość
gość 13.03.2019, 23:05
Kurcze wieksza kara grzywny i prace np. na rzecz schroniska czy cos takiego a nie 3 mc."wczasy" na rzecz podatnika za karpie a za ciężkie pobicie albo uszkodzenie ciala grzywna albo zawiasy bo ryba wazniesza
Troche ro dziwne.
Zibi
Zibi 13.03.2019, 21:29
MIARĄ CZŁOWIECZEŃSTWA JEST STOSUNEK DO ZWIERZĄT I LUDZI SLABSZYCH . Ten, co zabijał karpie , nie jest bez winy. Radzę poczytać inne artykuły o nim, zanim ktoś zacznie krytykować wyrok sądu . Jeżeli człowiek spożywa mięso , to zwierzę powinno jak najmniej cierpieć .
Czytelnik
Czytelnik 13.03.2019, 21:06
Nawet jak gosć chciał te obcięte łby na zupe to i tak kasował po 1pln za szt.
Kasa to kasa.....
Mati
Mati 13.03.2019, 20:32
Pier. Zostawcie w gębie karp to co kura może kure mam ogluszyc przed zabiciem
ola
ola 13.03.2019, 19:50
Nie widze zadnego powodu zeby pomoc temu panu. Bo niby dlaczego??? Karp czy nie karp zywych zwierzat sie tak nie traktuje. Brawo sąd.

Pozostałe