Nowy wóz dla OSP Sulmierzyce? Pomoc oferuje senator Mikołajaczyk

  • 13.03.2019, 14:47 (aktualizacja 13.03.2019 15:11)
  • Sebastian Pośpiech
Nowy wóz dla OSP Sulmierzyce? Pomoc oferuje senator Mikołajaczyk BIURO SENATORA MIKOŁAJCZYKA
Na nowe auto bojowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach miasto musiałoby dać ponad 400 tys. zł. Czy radni znajdą pieniądze w budżecie?

 

Senator PiS Łukasz Mikołajczyk w poniedziałek 11 marca rozmawiał  ze  strażakami z OSP w Sulmierzycach o stanie ciężkiego samochodu gaśniczego. Zaproponował zakup nowego wozu. Ale tylko jeśli miasto zapewni 50 proc. wkładu własnego, to o drugą połowę postara się komendant wojewódzki straży państwowej.

Samochód ciężki bojowy ma ponad 30 lat. Jak mówił Szymon Matyba, naczelnik jednostki, opony są łyse, motopompa obecnie nie zassa już wody z innego źródła niż zbiornik na samochodzie. Głośna w Polsce awaria wozu OSP Sulmierzyce miała miejsce 21 lutego. Druhowie zamieścili filmik na którym widać jak ciągnik rolniczy holuje wóz OSP. To przelało czarę goryczy i wywołało gorącą dyskusję.  
W rozwiązaniu problemu chce pomóc senator Łukasz Mikołajczyk, który m.in. za sprawą radnej Karoliny Zaborek-Kulawskiej przyjechał do Sulmierzyc 11 marca na sesję.

- Ustaliliśmy wstępnie, że jest szansa na to aby dofinansować zakup nowego wozu strażackiego dla OSP Sulmierzyce, jeżeli rada miasta Sulmierzyce podejmie uchwałę o sfinansowaniu przynajmniej w pięćdziesięciu procentach nowego wozu - tłumaczy Mikołajczyk.

 

Koszt wynosi od 800 tys. zł do 1 mln zł, a zatem samorząd musiałby wyłożyć przynajmniej 400 tys. zł. Radni są podzieleni i wskazują, że miasto czeka m. in. remont ulicy Myśliwskiej i Kutrzeby czy modernizacja urzędu miejskiego czy dachu ośrodka kultury. Z kolei inni rajcy zauważyli mówili, że pojawiła się ponad półmilionowa nadwyżka budżetowa i można zmniejszyć wydatki na remont magistratu.
Dlatego o wydatku na zakup nowego auta pożarniczego dla druhów będzie jeszcze mowa na najbliższych posiedzeniach radnych.

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (21)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Moje zdsnie
Moje zdsnie 17.03.2019, 17:59
https://www.gov.pl/web/mswia/d…
Przyjechał i powiedział co ustawowo jest zagwarantowane. To tak jak by nic nie powiedziec
Mateusz
Mateusz 18.03.2019, 19:38
Ustawowo to trzeba oto zabiegac takze nikt ci nieda tak kasy od renki trzeba pisac i sie oto starc nikt nic nie musi jak juz to moze
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.03.2019, 23:53
Proszę państwa, do czego zmierza ta dyskusja. Tematem jest realny problem szwankującego wozu bojowego będącego podstawowym narzędziem w rękach druhów do ratowania cudzego życia i mienia. Dlaczego ta dyskusja zeszła na wycieczki polityczne, wytykanie jeden drugiem co zrobił lub czego nie zrobił. Mamy w mieście wiele celów do zrealizowania, jeśli zaś tyle osób jest gotowych komentować tutaj mniej lub bardziej anonimowo to czy nie lepiej byłoby wykorzystać tę energię do wspólnego polepszenia sytuacji ogólnej w naszym mieście? Wypisując takie rzeczy jak poniżej zwyczajnie ośmieszacie państwo nasze miasto, jest to smutne.

Jedna z osób zasugerowała, że samochód został naprawiony, nie ma przejechanych wiele kilometrów. Proszę jednak pamiętać, że tak jak wspomniano w którymś wywiadzie do remontu jest dużo więcej rzeczy niż tylko układ paliwowy - nie oszukujmy się, każdy sprzęt się starzeje. Ilość kilometrów przejechanych - samochód bojowy OSP to nie jest samochód robiący codziennie 20, 30, 40km tak jak każdy samochód pracującej osoby.

Skoro tematem jest wyposażenie naszego OSP to może zbadać trochę historię? Wiecie państwo, że nasza jednostka wielokrotnie zbierała pochwały za sprawne działania? Czy wiecie państwo, że nasi ochotnicy(podkreślam ochotnicy) wraz ze wspomnianym właśnie samochodem brali udział w jednym z większych pożarów w historii naszego kraju? - Pożaru lasów koło Kuźni Raciborskiej w 1992r.

Zacznijmy rozmawiać, pytać, szukać rozwiązań, a nie atakować siebie wzajemnie.
zaniepokojona mieszkanka
zaniepokojona mieszkanka 16.03.2019, 01:43
I tu się zgadzam z Panem drogi mieszkańcu w stu procentach. Niestety źle się dzieje w naszej małej społeczności i coraz trudniej się tu żyje. Mam wrażenie , że im więcej człowiek robi dobrego tym bardziej jest niewygodny , bo zagraża . Czytam te komentarze i analizuje i oczom nie wierzę. Wytykacie Panu Danielowi , że nie pogodził się z przegraną , bo ciągle nawraca do tego tematu. Jak ma tego nie robić skoro to Wy ciągle podjudzacie temat. Od samego początku pojawienia się artykułu zalała go fala hejtu w stronę Państwa Kulawskich , zarzucając im lans poprzez senatora Mikołajczyka , który notabene przyjechał tu z pomocą . Wszystkie negatywne komentarze jakie się pojawiły dotyczyły przegranych wyborów. Pytam się jak Państwo Kulawscy mają nie wracać do tematu przegranych wyborów skoro z każdej strony są o to atakowani. Pani Kulawska kosztem być może swojego urlopu , a nawet jeśli nie urlopu tylko czasu , który mogłaby przeznaczyć dla rodziny jedzie i próbuje załatwić pomoc , nie strażakom tylko nam wszystkim mieszkańcom . Nie pojechała w swoim interesie tylko w interesie każdego z nas , bo problem dotyczy bezpieczeństwa mieszkańców . A co ją spotyka?Nawet nie chce się komentować ....W nosie mam kto z jakiego ugrupowania , czy parti jest .My nie mieszkamy w Warszawie tylko w Sulmierzycach. Jakie tu znaczenie ma partia ? Pytam się jakie? Dla mnie liczy się człowiek , to jaki jest dla ludzi , co sobą reprezentuje , a w przypadku gdy dzieje się żle potrafi przyjść z pomocą . Gdyby ten hejt zamienić na czyny i pomoc to pewnie już dziś nasze miasto miało by niezbędne auto . W niektórych komentarzach było wytykanie i argumenty o kasę ...., że na tym im zależy . Dla mnie to śmieszne, dla jakiej kasy? Może się powtórze , ale co tam ....To nie Warszawa tutaj dieta Radnego nie jest przeliczana w tysiącach , tylko w set złotych . Ludzie trochę wiecej pokory ,a bedzie się nam żyło lepiej...
Także zaniepokojona mieszkanka
Także zaniepokojona mieszkanka 16.03.2019, 21:47
Śmieszne ale bardzo dokładne informacje chyba sama zaireresowana zabiera głos ale przykre ze nie ma odwagi się podpisać hmmm
Zaniepokojona mieszkanka
Zaniepokojona mieszkanka 16.03.2019, 22:38
Hmm.. Musze cie zmartwic..Zarowno Pani Kulawska jak i jej maz podpisuja sie pod komentarzami ..nie boja sie odpowiedzi na hejt. A jakie tu sa dokladne informacje ? Nie trzeba byc zbyt inteligentnym zeby pewne rzeczy wydedukowac z komentarzy i z informacji publicznej wystarczy czytac i sluchac ze zrozumieniem ...
Zaniepokojona 3
Zaniepokojona 3 18.03.2019, 19:01
Zaniepokojona -Koń by się uśmiał Kulawska No właśnie albo się boi podpisać albo pisze za męża ( bo napewno już gada za męża ) a mam pytanie czy mogę zapisać się do Pisu lecz jestem w takiej sytuacji jak Kulawscy jesli chodzi o katolicyzm ? Czy to coś zmieni w moim życiu ? Czy nie ?
Dziwni ludzie
Dziwni ludzie 18.03.2019, 21:37
Nie rozumiem tej uszczypliwosci wszystkich ludzi co katolicyzm ma wspolnego z cala ta sprawa!!! Dajcie juz spokoj, widze ze te kimentarze juz dawno odbiegly od konkretnej sprawy!!!
Daniel k.
Daniel k. 18.03.2019, 21:32
W Pis do niczego nie przydadzą się osoby krytykujace członków Pis. Jesteś zaniepokojona/ny i sfrystrowana/ny. Potrzebujemy ludzi do politycznej pracy, a nie "zaniepokojonych". Chyba że jesteś zaniepokojona/ny stanem praworządności w Sulmierzycach. Rzeczywiscie może martwić, ale spokojnie- budujemy solidną alternatywę dla tych władz.
Zaniepokojony OSP
Zaniepokojony OSP 18.03.2019, 21:15
Twoja kondycja psychiczna i poziom wiary i pokory(Wielki Post) pozostawia wiele do życzenia. Jestem zaniepokojony, czy jest jakiekolwiek lekarstwo na obsesję Kulawskich. Mówisz o katolicyzmie. Zacznij od siebie.
Obserwator z poza miasta
Obserwator z poza miasta 15.03.2019, 22:45
Panie Danielu jak pan widzi to większość radnych dba o swoje interesy nie o interesy spoleczenstwa propozycja moja jest aby radni kupili sobie samochody osobowe ktore maja 35 lat i nimi jezdzili jak czytam ze ten samochod osp ma tyle lat a patrzac na te wszystkie komentarze to sulmierzyce maja bardzo dobry budrzed jezeli remont um ma kosztowac tyle kasy oraz ze maja taka nadwyżkę w budrzecie to nie rozumiem chcemy pomoc lub nie prosta zasada
Marian
Marian 15.03.2019, 18:25
Z komentarzy i symboliki wynika,że niektóre mają podkład kuszenia szatana.W Wielkim poście może to być gorszeniem kogoś wobec kogoś.
Uczennica BYLA
Uczennica BYLA 15.03.2019, 13:50
Mam nadzieje ze któraś z władzy tz. UM moze dla P. Kulawskiej to tez punkt zaczepienia bedzie bo w szkole działa lub Dyr.Szkoły to przeczyta a pisze nie w temacie OSP bo to rzeczcz oczywista lecz o pracy w sekretariacie szkoły w dokładniej o godzinach PRACY (7-15) Prosze sprawdzic o kórej panie przychodzą i wychodzą do pracy w szczególnie te najmłodsze stażem .
Krew mi sie burzy jak widzę spacerujące do pracy po 7 rano i po pracy juz 14.50.TO JUZ NIKT ICH NIE KONTROLUJE? LUDZIE ONE TAM SIEDZą ZA NASZE PIENIAżKI
Kaziu
Kaziu 15.03.2019, 08:20
Krzysztof Pauliński -do dziś nie moge pojać co TY robiłeś w szeregach Kulawskich:) przeciez ty nie miales" sennych majaków" jak to D.K pisał ,ufff ale w porę sie otrząsłeś i tak trzymac !!!
Daniel k.
Daniel k. 15.03.2019, 08:51
Nikt go nie chciał
Kaziu
Kaziu 15.03.2019, 10:01
D K szoda mi WAS ,w co wy wierzycie nikt nie byl za wami z waszej opcji ,nawet ci co się dostali odeszli bo przetarli oczy
daniel k.
daniel k. 15.03.2019, 09:06
Teraz już doskonale wiem dlaczego. Tu akurat przyznam zdecydowanie rację konkurencyjnym komitetom, że nie chcieli tego człowieka u siebie widzieć. Przepraszam miasto, że dzięki mnie się dostał do Rady. Taki kandydat jak pauliński to wielkie obciążenie dla komitetu. Zaszkodził 100 razy bardziej niż pomógł Od samego początku kampanii. Bez niego wynik byłby zdecydowanie lepszy. Po wyborach główny wróg Kaji. Tak specyficznie pojmowana wdzięczność. Faktycznie co ten człowiek u mnie robił. Dobre pytanie.
daniel k.
daniel k. 15.03.2019, 09:57
łopuszyńskiego to już kompletnie nikt nie chciał. To błąd jeszcze większy. Jak szybko znaleźli wspólny język z burmistrzem po wyborach wystawiając na agresję radną dzięki której weszli.
Nowa
Nowa 15.03.2019, 10:12
DK otoczyłes sie takimi fraj...... jak piszesz to teraz masz ,choc w pewnym momęncie popierałem Cie jako człowieka ale twoja żona to wszystko popsuła ,
Kamila
Kamila 15.03.2019, 00:02
Miejmy adzieje ze rada miejska pomoze osp oni sa nam potrzebni bez wątpienia maja juz polowe od senatora ktory daje taka kwate takze niech sobie troche odejmna i daja rady trzymam kciuki
Zdzichu
Zdzichu 14.03.2019, 23:59
Popieram pana daniela a remont urzedu z fontanna na parkingu za taka kwate to zarty jakies chyba milion zl to bendzie jakis palac pewnie
Wierny druch
Wierny druch 14.03.2019, 23:56
Jeszcze pominolem podziekowania dla pana senatora ktory rowniez zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji w przeciwienstwie do przewodniczacego rady miejskiej w sulmierzycach i jego wypowiedzi ze strazak to powinien konewka gasic pozar wypowiedzpadla na spotkaniu rady oraz druhow ale do dzis niewiem czy to byl kawal czy powazne slowa bo nie wyobrażam sobie gaszenia czegos konewka chyba ze malutkiego ogniska do smazenia kielbasy to tak pan przewodniczacy rady niech kiedys zagosci a akcji z ta slynna konewka i moze akurat pokaze jak to zrobic a tak amarginesie noewiem czy takie slowa powinien wypowiadać przewodniczacy rady . Panie senatorze oraz kaja wielkie dzięki za poczynione jakis krokow w tym kierunku. Mamy nadzieje dalszej niesienia pomocy innym pod warunkiem ze bendziemy mieli czym
Niunia
Niunia 18.03.2019, 18:32
Sie tak nie ciesz! Kaja na waszym garbie kariere zrobić chce! do pily sie dołożyła?
Straż przyboczna
Straż przyboczna 18.03.2019, 20:31
Kai nie było wtedy w radzie z tego co paniętam, więc nie rozumiem co chcesz osiągnąć kłamstwem z piłą!
Wierny druch
Wierny druch 18.03.2019, 19:36
Jezeli chodzi o naszego garba to tak samo jest twoj garb jesli bendziesz potrzebowala pomocy to wtedy napisz o garbach bo my chcemy pomagac ale czym i prosze bez takich komentarzy a tak na marginesie coraz wiecej radnych chce pomoc takze chyba rozumieja powage sytulacji tu nie chodzi oto bo ten taki a tamten taki tu chodzi o sprzet do ratowania życia
Mnbvcx
Mnbvcx 18.03.2019, 21:42
Wlasnie !!! Zgadzam sie!!! Jak nic sie noe robi zle jak czlowoek probuje pomoc to jest zmieszany z blotem. Takie rzeczy tylko w naszym miescie!!!!
Wierny druch
Wierny druch 14.03.2019, 23:30
Witam czytam te komentarze i wnioskuje ze pisza je ludzie ktorzy nie maja pojecia o BOG HONOR OJCZYZNA dziekuje pani Kulawskiej za pomoc . Bo dla nas druhow najwazniejsze jest niesienie pomocy potrzebujacym . My to robimy bo chcemy niesc pomoc innym nikt nas nie zmusza gdy jest alarm i trzeba wstac w srodku nocy poprostu wstajemy i dzialamy dlanas niema podzialu politycznego nie patrzymy czy krzywda sie dzieje radnemu z pisu czy po itd tylko pomagamy. A oczernianie pani kulawskiej ktora wyciagnela pomocna dlon dlanas jest bez podstawne . Nalezy jej sie wielki szacunek bo widocznie ona zdaje sobie sprawe ze ludzka krzywdy kazda minuta jest wazna . A inni maja zdanie hyba ze ochotnicy to tylko spotkania alkoholowe . A nikt ie spyta ile czasu potrzeba do przygotowania drucha do uczestniczenia w akcji najpierw badania pozniej kurs podstawowy ktory trwa parenascie weekend a nie mowiac o kursach na dowodce itd . Zaznaczam my chcemy wam pomagac w kryzysowych sytuacjach zagrożenia życia ale powoli niemamy czym tego robic jak pan paulinski sie wypowiedzial w jednym z komentarzy wiedza juz o tym problemie od dłuższego czsu takze pomóżcie nam a my pomozemy wam . Bo druch ochotnik ma to we krwi pomaganie jak sama nazwa muwi osp czyli ochotnicza straz pozarna . Prosze jeszcze raz o przestanie oczerniania pani kulawskiej dziekuje
Nie mieszkanka
Nie mieszkanka 14.03.2019, 21:40
Ewidentne widać ze Pan Daniel nie radzi sobie z emocjami .Moze wystarczy już tych ataków na innych .Zalecam więcej pokory i pogodzenia się z przegrana !!!!
Ja
Ja 14.03.2019, 23:15
Pan Daniel był i był tyle lat radnym, co osiągnął ? Pamiętam tylko ,że nosił sztandar - więc czas odpocząć a nie irytować się . Może warto zrobić karierę w oświacie i wystartować na jakieś stanowisko !!! zresztą idą podwyżki dla nauczycieli , to strata się wyrówna . Pani Karolina- żona p. Daniela jest w Sulmierzycach od może 20-stu lat i DOPIERO teraz ujawnia się jako wielki polityk i patriota . Od dwóch lat stała się radną uzupełnioną po wygaśnięciu mandatu śp. Hieronima . Szybko zmieniła swój okręg wyborczy, bo tutaj miała większą konkurencję i raczej by nie przeszła tak jak mąż. Na nowym okręgu łatwo pokonała kandydata i stała opozycją w stosunku do pozostałych .
daniel k.
daniel k. 15.03.2019, 08:55
Polityka się toczy. Jeszcze wiele możemy osiągnąć. Za parę lat znowu wybory. Coraz więcej osób boi się o swoje wpływy. I słusznie.
Marek M
Marek M 15.03.2019, 01:00
Ale ile zrobiła na poprzednim okręgu .. widać ludzie ją wybierają bo ją cenią. Pokonała trzech kandydatów, to wielki sukces. Pani Kulawska była tylko dwa lata a pokazała że jest bardzo skuteczna, pokazała jak wyposażyć ul Starokoscielną w chodnik, jak robić chodnik na P. Zielezińskiego, jak wyposażyć plac zabaw w zabawki. Super , rozliczcie każdego w ten sposób . Dla mnie to idealny radny i ona wejdzie z każdego okręgu, bo walczy o ludzi. Stąd taka nienawiść , taki hejt.
Krzysztof Pauliński
Krzysztof Pauliński 14.03.2019, 21:06
Szanowny Panie Kulawski!
Po pierwsze - nie wypada nauczycielowi pisać nazwiska z małej litery!
Kolejna prawda - Karolina w rozmowie telefonicznej zaproponowała klub, byśmy jako radni otrzymali stanowiska w komisjach, cytuję " mi nie zależy na żadnym " lecz w momencie, gdy okazało się, że pozostali radni nie mieli wcale zamiaru wykluczać członków z innych komitetów i otrzymaliśmy te stanowiska, nagle uznała, że to jej się należy - to usłyszałem w naszej ostatniej rozmowie telefonicznej.Potem w prasie okazało się, iż wybrała siebie na lidera klubu bez jakichkolwiek konsultacji.
Kolejny fakt - gdy byłeś radnym, przypomnij sobie spotkanie na komisji, w którym brał udział pan Krzysztof Mazurkiewicz w sprawie auta do straży, gdzie wypowiedziałem się, że jestem za droższą wersją - karosacji: koszt ok. 340 tys..Ty powiedziałeś "Po przedstawieniu prezentacji i dyskusji Radni widzą celowość remontu samochodu. Radny Kulawski stwierdził, że w mieście są postawione liczne priorytety, które mają swoją kolejkę i musimy się ich trzymać, dodał, że nie można zbyt pochopnie podejmować takich decyzji."
Więc widocznie dopiero, kiedy nie zostałeś wybrany do rady zrozumiałeś, że jednak auto jest potrzebne!

Pozdrawiam.
Jolka
Jolka 18.03.2019, 18:39
Brawo Krzychu! Jednak ktoś pamięta jak radni K. zmieniają swoje poglądy!!! Punkt widzenia zależy od tego co się ugra dla siebie?
Pawel
Pawel 15.03.2019, 06:31
Panie Paulinski a co pan zrobil w tym kierunku widocznie nic skoro juz w tamty roku wiefzieliscie ze samochod jest w zlym stan brawo za wasze dzialania dziekuje
Wojciech Ostojski
Wojciech Ostojski 15.03.2019, 00:44
Panie Krzysztofie Paulinski.
Nie ukrywajac tego ze , prywatnie nie podzielam zdania z panstwem Kulawskim. Nie ozanacza to ze, dla dobra mieszkancow jakakolwiek pomoc i bezinteresownosc jest dobra niz dbanie o swoje interesy. Ja jako strazak pełniący obowiązki naczelnika jestem zobowiązany dbac o zabezpieczenie bezpieczenstwa dla wszystkich mieszkancow, nie dzielac na partie, wyznania Religijne itp. Panie Krzysztofie znamy sie nie od dzis i kazde moja slowa sa do zweryfikowania a przede wszystkim telefoniczne poniewaz od kilku lat kazda rozmowę telefoniczną mam utrwalana. Wracaja do pisowni Panie Krzysztofie Mazurkiewicz pisze sie z duzej litery.
mieszkaniec
mieszkaniec 18.03.2019, 22:33
Panie Wojtku czytam te sympatyczne rozmówki i proszę mi wskazać gdzie jest Mazurkiewicz napisane z małej litery ? do którego Pan się odniósł " bo nie widzę " bo skoro widzimy co chcemy to może mały wóz a nie wielki wóz ? kupić ?
Fontanna
Fontanna 14.03.2019, 21:27
A to Panie Radny Pauliński wolałeś karosację za 340 bez dofinansowania zamiast ulic na stryczynskiego i Jana Pawła z dofinansowania PIS ? Wyborcy musza to wiedzieć. A teraz nie chcesz auta za 500 tys nowego? Z dofinansowania ? Dziwna strategia. Na złość kosztem miasta byleby nie mieć, bo to nie ten załatwił . Tak jak kiedyś z Wosebą. Załatw 500 tys sam. Urząd trzeba robić , popierać urzędniczkę . Profesjonalizm.
Jolka
Jolka 18.03.2019, 18:42
Coś słyszałam o tej urzędniczce... ale te 340 to i tak mniej niż te 500 co? Rachunej jest prosty- co idzie naprawić...
Obserwator
Obserwator 18.03.2019, 19:41
Ja rozumiem ze drogi sa wazne itd ale wydaje mi sie ze najwazniejsze jest niesienie pomocy
Pauliński
Pauliński 14.03.2019, 22:21
szanowna Fontanno To ja chodziłem po osiedlu w błocie zbierać podpisy od ludzi by z poprzednim burmistrzem wywalczyć by podjoł temat opracowania projektu z poparciem innych radnych którym bardzo za to dziękuje udało się by móc starać się o dofinansowanie przypomnę ci ze podczas sesji nadzwyczajnej o podjęcie decyzji czy miasto chce podjąć się realizacji zadania w czasie od sierpnia do listopada to ja toczyłem ostrą rozmowę z radnym D.Kulawskim by ta inwestycja nie została wykonana można sprawdzić prasa szeroko o tym pisała i protokół z sesji XXXIV NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ W SULMIERZYCACH Z DNIA 27 LIPCA 2017 r.
a na koniec dziękuje każdej partii i organizacji która daje nam środki na na poprawę i rozwój naszego miasta
Pauliński
Pauliński 14.03.2019, 22:27
miało być żeby ta inwestycja została wykonana! nie podjęcie decyzji na tej sesji groziło utrata dofinansowania
Pauliński
Pauliński 14.03.2019, 21:38
Dziś udzieliłem informacji ze jak Burmistrz Dębicki powie ze ma środki " 500 tys na auto Jestem jak najbardziej za!! proszę sobie przeczytać we wtorek w gazecie
pozdrawiam
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 14.03.2019, 18:50
Teraz co niektórzy próbują zbić kapitał polityczny na OSP oraz lansują się przy boku senatora, ale jak trzeba było wspomóc strażaków kupnem piły motorowej to jakoś wtedy chęci nie było, bo trzeba było dać ze swoich jak i w wielu innych zbiórkach.
Co do postkomuny Danielu K. to napisz proszę co to jest ta "postkomuna"? No bo chyba nie lewica którą reprezentował Marek Talarczyk z którego komitetu wszedłeś do Rady? Chyba nie PSL z którego komitetu startowałeś? Chyba nie PO z którego walczyłeś u boku Kaszkowiaka?
Podsumowując - byle być na świeczniku, byle być w centrum.
Ps. Anonimowym nikt tu nie jest i każdego możesz pozwać jeśli Ciebie ktoś pomawia. Każdy ma prawo używać pseudo tak jak i TY zapewne nie zawsze pisałeś w ten sposób.
Emi
Emi 14.03.2019, 18:45
Panie Danielu nie atakuje radnej, nie atakuje Pana. Nie podoba mi się działanie za plecami, nie podoba mi się nie przyjmowanie krytyki będąc politykiem. Pozwoliłam sobie na drobne uszczypliwosci owszem, zirytowana już jestem czytaniem artykułów o tej szopce, lecz owszem nie powinno to mieć miejsca.. Nie mam złego nastawienia do Państwa, czekam jak to podkreslilam na pozytywny dla wszystkich zwrot akcji. W pierwszej kolejnosci chciałabym, żeby zostały wyrementowane drogi... Sulmierzyce też czekają na to wiele lat! Szanujmy się nawzajem :)
antol
antol 14.03.2019, 18:44
Jakże ta pani kulawska, pieknie sie uśmiecha do i w obecnosci Pana Senatora. Pieknie
Womensday
Womensday 14.03.2019, 19:32
Jest ładna, ma ładny uśmiech to się uśmiecha .. chyba nie tylko w obecności senatora ale zawsze. Zazdrościsz czy komplementujesz. Bo sadze ze już nie masz argumentów i nawet uśmiech wtedy przeszkadza . Żal.
Emi
Emi 14.03.2019, 18:14
..cdn i tym samym chce wykreować się na bohatera. Super, że można skorzystać z 50% dofinansowania. I skorzystamy! Ale czy dobrym pomysłem jest korzystanie z tego "tu, teraz, już" i tym samym zaniedbujac remonty ulic... Drodzy Sulmierzyczanie zastanówmy się. Wolałabym czytać artykuky o efektach współpracy rady. Tej szopki nie da się już oglądać. Pani Karolino więcej rozwagi w swoich działaniach. Proszę być także bardziej odpornym na krytykę, z tym wiąże się działalność polityczna także. Blokowanie użytkowników w mediach spolecznosciowych nie przysporzy Pani więcej sprzymierzeńców. Lepiej rozszerzyć grono odbiorców...Jaczekam na pozytywny zwrot akcji...
Daniel k.
Daniel k. 14.03.2019, 20:07
Z tego punktu widzenia najlepiej rady funkcjonowały w prl-u. Z góry wiadomo było którzy kandydaci mogą być wybrani nad wszystkim czuwała pzpr . Emi poważnie takiej rady chcesz. Ja wiem ze wielu chciałoby tu zamordyzmu bo wtedy robimy co chcemy. Ciesze sie że w radzie zaczyna się tworzyć realna dyskusja po tym chorym początku. Proszę przykład pauliński chce szeroko zakrojonego remontu urzędu, sekretarz to samo. Bo to bo tamto. Wynik 13 do 2 za nie wydaniem dodatkowych środków na ten przesadystyczny remont. To dobrze że radni myśla a nie ulegają. Brawo. Oczekiwanie jednomyślności jest śmieszne i szkodliwe.
Big brother
Big brother 14.03.2019, 19:33
Skorzystajmy z remontu dwóch pomieszczeń w urzędzie . Koniec. Po co wóz . Przeżryjmy to na urzędników, co nie których kultura osobista jest w remoncie .
Emi
Emi 14.03.2019, 18:00
To co dzieje się ostatnimi czasy w Sulmierzycach przyprawia co najmniej o zniesmaczenie. Rozumiem powagę sytuacji, jaką jest awaria auta podczas akcji ratunkowej. Zdarzyło się to po raz pierwszy - wnioskuję, że z zaniedbania solidnego przeglądu stanu technicznego auta. Pojazd jest wiekowy, ale nie ma przejechanych wielu tys km, także po odpowiedniej naprawie może posłużyć przez jakiś okres czasu... Nakrecanie tej sprawy w tv to naprawdę żenada! Zostalo to przedstawione w taki sposób, jakby auto było niesprawne przynajmniej od kilku lat ! W niedzielę czytam artykuł o rozwiazanej sprawie, auto po interwencji mechanika może służyć dalej miastu i co... Nasza gwiazda Kaja (jeżeli ktoś używa pseudonimu kreuje się na celebryte) działa za plecami całej rady, jedzie do senatora i skarży się na całą sytuację...cdn
Gwiazdor
Gwiazdor 14.03.2019, 19:36
Skarży się czy załatwia . Jedzie w dniu pracy w urlopie ktoś jej delegacje wypisał czy Saną za swoje może burmistrza wyręcza który powinien wniosek napisac wcześniej i złożyć . Gwiazdo nie dzisiaj nie załatwiaj bierz dietę i siedź cicho. Najważniejsze by urząd kolesiostwo i układy robiły swoje
Daniel k.
Daniel k. 14.03.2019, 18:23
Niby merytoryczny post ale chodzi w nim przede wszystkim o to żeby zaatakować radną. Przezabawne jest to anonimowe forum. Jest politykiem to działa, a tu prosze Emi ma z tym problem. Wg Emi polityk ma nie działać. Być skromnym i niewidocznym i nie mieć zdania. Wolny człowiek kreuje swoje koncepcje w sposób zgodny z przekonaniami. I bardzo dobrze że tak robi. Tu się chyba powtórzę- najgorzej to ogladać sie za malkontentami. Oni zawsze ciagna w dól.
Emili
Emili 18.03.2019, 17:15
Zdanie swoje ma- hmm chyba nawet często odmienne od twojego to fakt
Krysia
Krysia 14.03.2019, 17:17
Mam nadzieje że członkowie Pisu.. szybko poznaja wasze intencje... )...a zaczynał u Talara... a jak skończyl ?? ;) sukcesem
Błoniecity
Błoniecity 14.03.2019, 17:34
A ja jestem ciekaw czy viceprewodnicząca któa zaczynałą u Talara jest za remontem czy strażakami z jej okręgu
Daniel k.
Daniel k. 13.03.2019, 23:27
Ale tu kabaretowy klimat. Kilku zabawnych krytykantów bojących sie własnego cienia, (zawsze trzeba się za kimś schować-typowy klimat jeszcze istniejacej niestety w Sulmierzycach postkomuny),ma senne majaki, nadaje sobie pseudonimy i roztrząsa publicznie jako anonimki liczne urojenia. "Partia" tchórzy i malkontentów boi sie o swoje wpływy stąd panika i podburzanie. Nie boimy sie naszych wrogów. Zrealizujemy zaplanowane cele dla dobra uczciwych ludzi.
Mieszkanka
Mieszkanka 14.03.2019, 12:57
ooo BRAWO DANIEL K ale to chyba żona pisała :) bo takie slowa to Pan hnnn to nie mozliwe .Tak ku pamięci komuną to pan sie otoczył przy wyborach które przegrał ale czytamy i nie mozemy wyjść z podziwu że u państwa K wystepuja cały czas MAJAKI POWYBORCZE .Człowieku ludzie zdecydowali NOKAUTEM o wyborach to co Ty chcesz realizować śmiech na sali.........
 obywatel
obywatel 13.03.2019, 22:44
PROSZĘ SOBIE PRZECZYTAĆ JAKIE BYŁY MOŻLIWOŚCI KTO POWINIEN ZŁOŻYĆ WNIOSEK I DO KIEDY BYŁ CZAS .

Kilka dni temu odbyło się zebranie walne w tejże właśnie jednostce, w którym prezes jednostki - poinformował o możliwości pozyskaniu dotacji od ORLENU w wysokości 450 000 złotych i kilka set tysięcy złotych od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod warunkiem, że Gmina Zduny zabezpieczy na ten cel w swoim budżecie 250 000 złotych jako wkład własny w inwestycję zakupu nowego ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Zduny.

Druhowie wysłali pismo w tej sprawie do burmistrza GiM na początku stycznia bieżącego roku, a czas na wysłanie wniosku o dofinansowanie był do 5 lutego 2019r.
Mieszkanka
Mieszkanka 18.03.2019, 13:48
Czyli trzeba było się wziąć za to wczesniej? Radna nie wiedziala? Opiekun z UM też

Pozostałe