Budżet państwa nie ma kasy na reformy PiS!

  • 08.03.2019, 17:59 (aktualizacja 30.03.2019, 09:53)
  • Pawel Krawulski
Budżet państwa nie ma kasy na reformy PiS! Paweł Krawulski Poseł Urbaniak ostrzega przed populizmem
Spotkanie posła Jarosława Urbaniaka (PO) z mieszkańcami i mediami w Krotoszynie miało na celu pokazanie kosztów flagowych pomysłów PiS.

25 lutego w biurze poselskim przy ul. Mały Rynek Urbaniak ocenił ostatnie pomysły partii rządzącej. – Oferowane wyborcom obietnice, tak zwana piątka Kaczyńskiego, to nic innego, jak populizm. Przypominam, że tegoroczny budżet jest już przyjęty, a póki co, nie są w nim  zabezpieczone środki na wielkie wydatki socjalne - stwierdził.

Parlamentarzysta z Ostrowa w każdym z elementów programu PiS dostrzega kardynalne błędy. Jeśli chodzi o 500 zł miesięcznie na każde dziecko, zauważa, że nie uwzględniono potrzeb osób samotnie wychowujących potomstwo. Jest oburzony przypisywaniem sobie przez PiS  autorstwa tego pomysłu, gdyż jako pierwsi  lansowali go w kampanii z 2011 r. politycy partii Polska jest Najważniejsza. Twarz tego ugrupowania, Paweł Kowal, chciał co prawda, by rodzice otrzymywali nie po 500, a po 400 zł, ale wypłacanych już na pierwsze dziecko.

Niestety, czytając obietnice PiS-u, nie potrafię racjonalnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czego konkretnie dotyczy likwidacja PIT-u dla osób do 26. roku życia. My proponujemy młodym wyższe płace - powiedział. Jak dodał, nie jest to program dla wszystkich. Najmłodsi pracownicy są bowiem często zatrudniani nie na umowy o pracę, lecz umowy-zlecenia czy umowy o dzieło. Ustawodawca jednak nie określił, jak zostaną potraktowani tacy pracownicy.

Poseł jest też pełen wątpliwości w kwestii dodatkowej emerytury  w wysokości 1 tys. 100 zł. brutto oferowanych seniorom. Nie znając zaś szczegółów zmian w połączeniach autobusowych, woli nie wypowiadać się na ten temat.

Pawel Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe