Tenis stołowy o puchar PSL w Bożacinie

  • 06.03.2019, 10:42 (aktualizacja 06.03.2019, 11:08)
  • Paweł Krawulski
Tenis stołowy o puchar PSL w Bożacinie
10 lutego 28 tenisistów stołowych przybyło na turniej w bożacińskim Domu Rolnika.

Była to dziewiąta już edycja zawodów o puchar lokalnych władz Polskiego Stronnictwa Ludowego i bożacińskiego Kółka Rolniczego. Prowadził je wielki propagator tenisa stołowego, Zygmunt Przybyłek. To on na co dzień prowadzi treningi w Bożacinie, organizuje turnieje i zabiega o sponsorów. Są wśród nich gminne i powiatowe władze PSL. Dlatego na zawodach można było zauważyć starostę Stanisława Szczotkę i burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka.

Co ciekawe, radna sejmiku wojewódzkiego Joanna Król-Trąbka zgłosiła się do rywalizacji seniorek. Główną nagrodę stanowił tu okazały puchar starosty. Trafił do mieszkanki Nowej Wsi, Agaty Szczotki. Król-Trąbka w swojej kategorii z udziałem zaledwie trzech zawodniczek była ostatnia. Pomogło jej w tym obuwie, rywalizowała bowiem w... szpilkach!!!

W zawodach uczestniczyło łącznie 28 tenisistów z 8 miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Rywalizowano w czterech kategoriach.

Najlepszym z młodzików okazał się tenisista gospodarzy, Krzysztof Szymlet. Wśród seniorów zwyciężył Henryk Kolenda z Wrotkowa, a rywalizację żaków wygrał Piotr Kowalczyk.  Najlepszą seniorką była Agata Szczotka.

Puchary wręczali starosta krotoszyński, burmistrz Krotoszyna i sołtys Bożacina - Lilianna Sekula-Łąkowska.

Paweł Krawulski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe