ZDUNY. Mieszkańcy Bursztynowej walczą o lampy

  • 5.03.2019, 12:39 (aktualizacja 30.03.2019 09:56)
  • Sebastian Pośpiech
ZDUNY. Mieszkańcy Bursztynowej walczą o lampy S.POŚPIECH Na sesję rady miasta przyszło kilku mieszkańców ul. Bursztynowej
Na egipskie ciemności ul. Bursztynowej w Zdunach narzekają jej mieszkańcy. I zabiegają w urzędzie miasta o kilka lamp drogowych.

27 lutego na sesję przyszło kilku mieszkańców Bursztynowej, by przedstawić swój problem.

– Po godz. 17.00 zimą nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do domów, gdyby nie to, że większość mieszkańców ma na bramach lampy z czujnikami. Nie jesteśmy dużym osiedlem, to tylko 14 posesji – powiedziała jedna z kobiet.

Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarki, rolnictwa i inwestycji, wyjaśnił, że nie da się doświetlić Bursztynowej bez doświetlenia części ul. Wrocławskiej, bo nie ma tam przewodów do lamp. - Musimy pociągnąć kabel od Biedronki - dodał. Kosztorys zainstalowania lamp na obu ulicach opiewa na 206 tys. zł. Wkład mieszkańców miałby wynieść 30 proc. - My mamy wyłożyć 60 tys. zł za 3 lampy na naszej ulicy? - padło pytanie. Burmistrz odparł: - Wysokość udziału mieszkańców jest do negocjacji. W tym przypadku będzie to 30 proc. budowy oświetlenia na ul. Bursztynowej, bo przecież nie będziemy  doliczali kosztu lamp postawionych poza waszą ulicą – wyjaśnił to nieporozumienie T. Chudy.

Najdroższe będzie wykonanie przyłącza energetycznego, bo koszt jednej lampy wyniesie ok. 4 tys. zł. Łatwo policzyć, że koszt samych 20 lamp na Bursztynowej i Wrocławskiej wyniesie ok. 80 tys. zł, a więc pociągnięcie przewodów będzie kosztowało ok. 120 tys. zł.
W tej sprawie włodarz gminy ma się spotkać z mieszkańcami Bursztynowej, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Mieszkańcy poprosili też o oznaczenie wjazdów farbą odblaskową. – Tak, abyśmy nie celowali w rowy. Może to brzmi śmiesznie, ale późnym popołudniem cudem jest wjechanie na naszą ulicę – powiedziała jedna z mieszkanek.

Sebastian Pośpiech

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

andy
andy 5.03.2019, 17:23
Aby było taniej i równie efektywnie można zastosować lampy solarne albo zasilane energią wiatru (koszt jednej najprostszej to ok. 2 200 zł).

Pozostałe